Przyjaciele z Gołdapi

W czwartek (21 listopada)w Bibliotece Publicznej w Gołdapi dzieci miały możliwość posłuchania bajki czytanej przez Panią Sekretarz Powiatu Annę Makowską. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Wzięli w niej udział uczniowie kl. II a, b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z wychowawczyniami. Pani Sekretarz przeczytała opowieść Agnieszki Glapiak pt.: „Przyjaciele z Gołdapi, czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz …”. Jej opowieść to rodzaj bajki o przygodach jelenia, żurawia i nietoperza, którzy wędrują po Mazurach szukając księgi mądrości.

W trakcie wędrówki odwiedzają wiadukty w Stańczykach, piramidę w Rapie, przejście graniczne w Gołdapi, wieżę ciśnień, Piękną Górę. A co z księgą mądrości? Czy uda się ją kiedyś znaleźć? Na koniec przyjaciele dowiadują się, że to życie jest wielką księgą mądrości.

Na zakończenie spotkania od pani sekretarz dzieci otrzymały lizaki i odblaski, a od biblioteki misie z logo akcji. Zwieńczeniem było wspólne zdjęcie uczestników z gościem.

Akcja Cała Polska czyta dzieciom objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto.

Powiązane artykuły