Na terenie powiatu doszło dziś do dwóch zdarzeń drogowych

Na terenie powiatu doszło dziś do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce około 7.20 na drodze gruntowej, na trasie Różyńsk Mały – Sapałówka. Doszło tam doszło do zderzenia land rovera i suzuki.

Policjanci ustalili że kierujący land roverem na łuku drogi nieprawidłowo wykonał manewr wymijania z suzuki jadącym z naprzeciwka (potocznie – ściął zakręt), w wyniku czego zmusił kierującego suzuki do zjazdu na pobocze (skarpę) i uderzył w bok tego auta. Kierujący byli trzeźwi. W land roverze jechał jeszcze pasażer nikomu nic się nie stało. Kierujący land roverem 76-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego został ukarany mandatem.


Drugie zdarzenie miało miejsce przed 14.00 na skrzyżowaniu placu Zwycięstwa i ul. Armii Krajowej. Kierujący Passatem jechał prosto od pl. Zwycięstwa w kierunku Królewieckiej. Kierujący renaultem Laguna jechał również pl. Zwycięstwa od strony postoju taksówek i chciał skręcić w prawo w ul. Królewiecką. Nie ustąpił pierwszeństwa Passatowi i doszło do zderzenia. Nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi. Kierujący Laguną 73-latek ukarany został mandatem. Kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły