Mundurowi i mieszkańcy powiatu gołdapskiego oddali krew

Dzisiaj w Baniach Mazurskich mieszkańcy powiatu gołdapskiego mogli oddać krew. Do zbiórki zorganizowanej przez Ochotniczą Pożarną w Surminach dołączyli strażacy, wojskowi oraz gołdapscy policjanci promując akcję „U-ratuj życie”. Zbiórka przyciągnęła wielu ochotników. Łącznie udało się zebrać ponad 13 litrów krwi.

Dzisiaj (27 listopada) sala oddziału Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich stała się tymczasowym punktem krwiodawstwa. Do akcji zorganizowanej przez Ochotnicza Straż Pożarną z Surmin włączyli się wojskowi, strażacy i policjanci z gołdapskiej komendy, którzy promowali akcję „U-ratuj życie” w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”. Do specjalnie przygotowanego punktu zgłosiły się 32 osoby, z których 27 honorowo oddało 13,5 litrów życiodajnego płynu.

W czasie trwania akcji funkcjonariusze i pracownice Starostwa Powiatowego rozdawali upominki i materiały prewencyjne promujące bezpieczeństwo tj. karty ICE, elementy odblaskowe Z roku na rok zwiększa się liczba honorowych dawców krwi i zwiększa się świadomość społeczna w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Elementy odblaskowe i gadżety zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komendę Powiatową Policji.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły