„Mój tata – policjant” – Funkcjonariusz gołdapskiej komendy wraz z sierż. Gołdapkiem odwiedzili przedszkolaków

W ramach zajęć „Czym zajmuje się mój tata?” i akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaków i pierwszoklasistów z Grabowa (gm. Gołdap) odwiedził sierż. szt. Daniel Bogucki, policjant gołdapskiej komendy.

Przyszedł on w asyście policyjnej maskotki sierż. Gołdapka aby przeczytać bajkę, opowiedzieć o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy i przekazać dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dla wielu dzieci to tata jest wzorem do naśladowania i najlepszym specjalistą w każdej dziedzinie. Dlatego też wczoraj (14.11.2019r.) sierż. szt. Daniel Bogucki, policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedził przedszkolaków i uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Grabowie gm. Gołdap. Mundurowy odpowiedział na zaproszenie syna i innych dzieci, i wraz z maskotką sierż. Gołdapkiem zawitał u milusińskich w ramach zajęć „Czym zajmuje się mój tata?” i akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Po ciepłym powitaniu obaj „stróże prawa” sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym. Przeprowadzili interesującą pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w domu oraz opowiedzieli milusińskim o swojej pracy.

Oprócz pogadanki dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie na drodze. Milusińscy przymierzali czapkę, zapalali latarkę i machali „lizakiem”.

Na koniec funkcjonariusz zebranym przeczytał jedną z bajek Jana Brzechwy i przypomniał jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, po czym razem z Gołdapkiem wręczył je dzieciom.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły