MAMY DUŻO MOCY BEZ HEJTU I PRZEMOCY

„MAMY DUŻO MOCY BEZ HEJTU I PRZEMOCY” to hasło marszu, który odbył się dziś w centrum Gołdapi. Data nie jest przypadkowa bowiem 19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

W wydarzenie zaangażowały się szkoły podstawowe z powiatu gołdapskiego. Uczniowie zebrali się, aby zamanifestować swoje „NIE” dla wszelkiego oblicza przemocy wobec dzieci. Wszystkich zgromadzonych przywitał wicestarosta Andrzej Ciołek.

Symbolem tej kampanii jest pomarańczowa wstążka zatem dzieci otrzymały pomarańczowe balony. Każda szkoła przygotowała na tę okoliczność hasło, z którym maszerowała w centrum miasta.

Następnie w Domu Kultury dzieci obejrzały spektakl wystawiony przez Teatr Pinokio z Nowego Sącza. Akcja zakończyła się rozdaniem szkołom nagród za pomysłowe, ciekawe hasła. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi. Wyróżnienie otrzymali: Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi, Państwowa Szkołą Muzyczna im. Jerzego Witalisa w Gołdapi, Szkoła Podstawowa w Galwieciach oraz Szkoła Podstawowa w Pogorzeli.

Marsz miał na celu zwrócenie uwagi na problem z jakim borykają się dzieci, młodzież i dorośli. Mamy nadzieje, że na tym działaniu skorzystali zarówno sami uczestnicy, jak i jego obserwatorzy.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Marsz zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczeństwo fundamentem przyszłości” dofinansowanego ze środków rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″.


Aktualności

Powiązane artykuły