Kolejni trzecioklasiści uczyli się udzielania pierwszej pomocy

„Masz wpływ na bezpieczeństwo – Reaguj” – pod takim hasłem odbyły się kolejne spotkania w ramach zajęć zorganizowanych przez gołdapskich policjantów dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Ich celem było utrwalenie wśród uczniów wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak reagować i udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, gdzie zadzwonić by wezwać pomoc? Takich porad udzielali gołdapscy policjanci kolejnym trzecioklasistom ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gołdapi. Podczas spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak zachować się w przypadku udziału w wypadku drogowym oraz jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Dzieci z uwagą słuchały o sposobach sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, o prawidłowym wykonaniu reanimacji, tamowaniu krwawienia i opatrywaniu ran. Ponadto utrwaliły sobie numery alarmowe oraz przypomniały jak wezwać służby ratunkowe i przekazywać ważne informacje na temat osoby poszkodowanej i miejsca zdarzenia.


Na koniec trzecioklasiści otrzymali ulotki dot. udzielania pierwszej pomocy oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni i bezpieczni na drodze.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły