Gołdapscy policjanci podsumowali akcję „Znicz”

Gołdapscy policjanci podsumowali przebieg kilkudniowej akcji „Znicz 2019”. Podczas tegorocznych działań funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących kradzieży wieńców. Nie było również tragicznych wypadków drogowych.

Na terenie powiatu policjanci odnotowali dwie kolizje i zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2019” trwała od 31 października do 3 listopada. Na terenie powiatu gołdapskiego przebiegła bardzo spokojnie. Policjanci wspomagani byli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Granicznej. Mundurowi interweniowali w przypadku dwóch kolizji. Do pierwszej z nich doszło w piątek 1 listopada około 16:00 na ulicy Malarskiej w Gołdapi.

Kierująca daewoo wyjeżdżając z parkingu uderzyła w prawidłowo zaparkowaną skodę. Kobieta była trzeźwa, została ukarana mandatem 300 zł. Do drugiego zdarzenia doszło następnego dnia tj. 2 listopada około 13:00. Na ulicy Kolejowej kierujący audi uderzył w latarnie, nic mu się nie stało, był trzeźwy. Za to zdarzenie został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 500 zł.

Podczas tegorocznej akcji mundurowi nie odnotowali żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach. W trakcie działań policjanci skontrolowali 65 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 38 przypadkach ukarani mandatami karnymi, a w 3 pouczeni. Funkcjonariusze w trakcie działań zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na drodze wojewódzkiej nr 650 w okolicy Bań Mazurskich, gdy jechał rowerem bez wymaganego oświetlenia. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Podsumowując działania policjanci określają je jako najspokojniejszych od lat.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły