Dziś sesja nadzwyczajna

Początek dzisiejszej sesji o 15.00. W programie – rozpatrzenie projektu uchwały dotyczącej emisji obligacji oraz dwóch skarg.

Link do transmisji z posiedzeń Rady Miejskiej Gołdapi:

https://www.youtube.com/watch?v=b-_6NOmQglY

https://www.youtube.com/channel/UCzcA8OD9rpUS0TcWmRp5UJQ

Projekt uchwały dotyczącej emisji obligacji komunalnych   w załączniku:

http://bip.goldap.pl/files/files/Projekt_uchwaly_XVI_3_2019.pdf


Aktualności

Powiązane artykuły

73 komentarzy do “Dziś sesja nadzwyczajna

 1. obatel

  gdzie jest transmisja??????????????????????????????

   
  1. Jest, po prostu główny link z ikonko na stronie goldap.pl nie przekierowywał na transmisję…

    
   1. EM

    Ikonka =ikonką 🙂

     
 2. J

  I tak nie da się ukryć kto zagłosował za 15 milionami nowych obligacji! Wszystko wyjdzie na jaw.

   
 3. hAŃBA

  Radni którzy zagłosują za obligacjami czyli:
  – kasą dla Lutego i jego popleczników
  – największym zadłużeniem gminy Gołdap powstałym w wyniku fatalnego zarządzania gminą przez obecnego burmistrza, które to zadłużenie będą spłacali nawet nasze wnuki

  HAŃBA WAM!

   
  1. ABD

   Za kolejnym zadłużeniem gminy w wysokości następnych 15 mln zł w postaci emisji obligacji zagłosowali radni Marian Chmielewski, Teresa Dzienis, Zdzisław Janczuk, Zbigniew Makarewicz, Janina Pietrewicz, Zofia Syperek, Monika Wałejko. Przeciw wyemitowaniu obligacji byli radni Marian Mioduszewski i Beata Otto. Wykazując ogromną osobistą odwagę (!!!) od głosu wstrzymał się przewodniczący Rady Wojciech Hołdyński. Nieobecni byli radni Krystyna Sadowska (z powodów zdrowotnych),Józef Wawrzyn (podobno przebywa w sanatorium) oraz troje radnych, których powód nieobecności nie jest znany: Wioletta Anuszkiewicz, Zbigniew Mieruński, Mirosław Zajączkowski.

    
   1. xyz

    Brawo za postawę p.Otto i p.Mioduszewski. W sprawie obligacji tylko Wy zachowaliscie się z „głową”. Pani Otto, brawo za uzasadnienie swojego stanowiska. Było bardzo trafne wypunktowane „grzechów” burmistrza. Chyba nikogo poza Panią i Pana Mioduszewskiego nie stać na tak jednoznaczne stanowisko. Panie Hołdyński, czy Pan czasem nie obawia się własnego cienia? Z sesji na sesję oczy wychodzą mi z orbit, nie mogąc uwierzyć w Pana spolegliwość i (chyba) poddaństwo wobec „guru”.

     
    1. Koth Behemoth

     brawo dla Beaty za to, co zrobiła dzień wcześniej: wychodząc z posiedzenia komisji razem z tynkiem z framugi;

     Inna sprawa, że sierżanta to gucio obchodzi: ma swoich przybocznych (prawa strona sali obrad), którzy nic nie mówię (i nic nie qmają (ale to już, być może, moja nadinterpretacja), ale głosują tak, jak mądrzejszy od nich nakazał;

     shame on you! wstydźcie się cymbałki, radni-bezradni!

     Z. Świtkiewicz

      
    2. Anonim

     O tak zadłużenia z tamtych lat.Luto pojechał raz do Chin. RAZ .A tamte lata zapomnieliście jak po 20 jeździło i to gdzie i z kim?Oj działo się .A teraz co drugi święty w radzie.Panie Andrzeju pisał coś Pan.A obligacje z 2008 roku.Aj ktoś dobrze gra i udaje.

      
   2. Anonim

    GMINA spłaca długi za dawnego.Pani Joanno niech Pani zacznie mówić co było.Długi od 2008 roku.

     
    1. Pani

     Ta pani jak się nie pomyli, to prawdy nie powie

      
   3. Anonim

    Panie Luto ma Pan dobre pomysły i wiem że teraz jest tak w co drugiej gminie.Rząd obiecuje podwyżki ale nic nie dokłada i to gminy muszą się same martwić.A trzeba dać.

     
    1. Anonim

     Zmienić skarbniczki.

      
  2. Paweł

   Kazuistyka pani prawnik w obronie swego chlebodawcy jest porażająca.

    
  3. wwzl

   zadłużenie – ogromne zadłużenie Gminy Gołdap powstało wcześniej- wcześniej oznacza przed rokiem 2015, – proszę sprawdzić. niestety teraz gmina MUSI spłacać ogromne, zaciągnięte w latach poprzednich KREDYTY plus obligacje z 2013 roku- ponad 11 ml zł. poprzedni włodarz zostawił gminie „prezent” w postaci zadłużenia które w 2013 roku wynosiło 58,78% w stosunku do dochodów, natomiast teraz jest to 43,03% w stosunku do dochodów.. Obecny Burmistrz musi naprawiac i naprawia to co zostało zaniedbane.

    
   1. Jan

    Co ma piernik do wiatraka. Argument tamtego zadłużenia jest tak samo logiczny, jak stwierdzenie Twojego patrona, że w sprawie pomnika nie ma czego poddawać konsultacjom społecznym. Tym bardziej, że za sprawą tamtego zadłużenia Luto dostał samograja, na którym wyłącznie ktoś robi za niego i dla niego robotę. Źródłem problemu „obligacyjnego” jest nie tamto zadłużenie, tylko w znacznym stopniu zbabrane kalkulacje dotyczące zakładu przyrodoleczniczego. Ta inwestycja zadecydowała o tym, że budżet pęka w szwach. To ten fakt radni powinni akcentować szczególnie.

     
    1. Anonim

     jak ktoś nie posiada wiedzy to pewnych spraw nie rozumie i nie zrozumie, ale nie mam tobie za złe, że nie wiesz o czym piszesz i dodatkowo nie rozumiesz o czym ja pisze. wystarczy czytać publikowane sprawozdania, informacje i każde inne dokumenty które są jawne. Brawo Burmistrzu nikt poza panem nie dokonał tego co dzieje się w Gołdapi, wiele osób gołdapianom zazdrości, a wyborcy są dumni. i nic nikomu nie trzeba udowadniać bo każdy widzi na jaki ogromnu PLUS Pan zasługuje teraz i na kolejne lata. odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.

      
     1. Jan

      :-):-):-):-):-):-) 🙂 :-):-):-):-):-):-) 🙂

       
     2. Anonim

      tak to prawda.BRAWO Tomasz.

       
   2. Anonim

    Niech opiszą co robili w latach 2008-2014.To były Chiny.4 RAZY W ROKU.I ILE OSÓB.PROSZĘ WYMIENIĆ KTO ,,WAKACJOWAŁ”

     
    1. AAnonim

     No, napisz. Ilu, kiedy, gdzie. Pokaż, że wiesz o czym piszesz. Zwłaszcza o tych 4 razach w roku. No już, pisz.

      
 4. Pracownik

  Z g…nej sprawy, która po prostu nie została przez urzędnika (chyba z powodu jego niekompetencji) załatwiona pani prawniczka robi bastion obrony burmistrza. A po prostu wystarczyło człowieka o jego sprawie poinformować i byłoby po kłopocie. Pojawił się obywatel, który chciał czegoś więcej niż urzędnik potrafi i zrobił się kłopot.

   
  1. xyz

   Urzędnik może nie taki „głupi” (bo nie chce tu użyć słowa kompetentny), nie odpowiedział bo tak mu się podobało. Wystarczyło w odpowiedzi napisano, że w spisie fuguruje (lub nie), a jeśli prosi o rejestr to musi się zgłosić osobiście do siedziby urzędu. Wyborca zadowolony i urząd z „twarzą” wychodzi, a jak się wyborcze zbylo, to jest skarga. I tyle w temacie.

    
 5. J

  Wypowiedź przewodniczącego Rady: ” …bo co do pracy Komisji chyba wszyscy się zgadzamy …byśmy chcieli żeby mieszkańcy byki załatwiani szybko, sprawnie …eeeee… tylko czasami to prawo, że tak powiem … odbiega od naszych oczekiwań, nie jest doskonałe (…) „.
  Jak tam z porannym goleniem w lustrze , panie Przewodniczący?

   
 6. Antek

  Dlaczego nie stawili się na sesję inni radni ? Tu nie chodzi o tysiąc złotych a o 15 milionów zadłużenia gminy. Nie przybycie na tak ważną sesje radnych źle o nich świadczy, a nawet bardzo źle. Panie Radny Makarewicz nie wierzę, po prostu nie wierzę, pozostawię to bez komentarza. Pani Beato przed obejrzeniem sesji pomyślałem sobie o tym wszystkim co zostało przytoczone właśnie w pani wypowiedzi, ale inni zapominają szybko. Zadłużanie gminy, podwyżka Burmistrzowi, nowy samochód do prywatnego użytku, wycieczki do Chin, informatyzacja – wstyd. Rado Gminy GRATULUJE! Dalej nas zadłużajcie i nagradzajcie … Ale ja takich radnych nie wybierałem. Podnieście jeszcze inne opłaty na maksaa dla nas mieszkańców. Panie Marianie tak trzymać!

   
 7. Denio

  A dlaczego na nadzwyczajnej Sesji na której tak istotna sprawa jak 15 mln obligacji była omawiana i decydowana , nie byli obecni ani burmistrz ani zastępca burmistrza?

   
  1. Dyzma

   I niby po co miał być, żeby odpowiadać ewentualnie na trudne pytania Otto i Mioduszewskiego. I tak wszystko ustalił w kuluarach, jak rozłożą się głosy. (Fragment usunięty przez redakcję) Opozycji nie ma, a sama Otto wraz z Mioduszewski nie da rady.
   Więc po co miał być ? No po co ?
   Radni nie są przygotowani, większość musi wysłuchać prawnika, bo dieta to tylko na czas sesji, w domu nie ma czasu doczytać, takie odnoszę wrażenie. Skarbnik zbierała oferty nie zbierała bo jeszcze nie może, coś wie ale nie wie bo nie pytała ale będzie pytać po głosowaniu ale wie że już coś wie i ile procent, „kurcze” kogel mogel „ja cię kręcę”.

    
   1. sik

    hahaha trudne pytania Pani Radnej i radnego??!!! proszę Cię :-D.. taka mała sugestia-po ciuchutku wygłaszaj swoje zdanie na temat tego, że pytania radnej i radnego są trudne 😀 a może napiszesz że dodatkowo te pytania są skomplikowane i podlegają konsultacjom i analizom 😀

     
 8. Mariusz

  Za cały ten bałagan w kasie miejskiej odpowiada pani skarbnik. Osoba pozbawiona elementarnych kwalifikacji do zarządzania tak dużymi środkami finansowymi. Napiszę to, co wszyscy w urzędzie mówią coraz głośniej, Panie Burmistrzu dla dobra naszego miasta proszę jak najszybciej zwolnić panią skarbnik ! Jej poczynania doprowadzą nas do ruiny. (Fragment usunięty przez redakcję)

   
  1. pracownik

   Nie zwolni ani p. Skarbnik ani jej zastępczyni. Takich ludzi się nie zwalnia skoro są posłuszni, mierni ale wierni. Nie tylko urząd o tym mówi.

    
   1. Andrzej

    TYLKO POSZCZEKIWAĆ UMIESZ ,,PRACOWNIK ;; ZGŁOŚ SIĘ NA SKARBNIKA I POKAŻ JAK SIĘ ZARZĄDZA BUDŻETEM. MYŚLĘ ŻE NAWET TYM SWOIM MINIMUM NIE POTRAFISZ.

     
    1. Obserwator

     Wiecznie słychać od Pani skarbnik, że jest tak cudownie, takie ohy i ahy, a tu co DEFICYT !!!! i to jaki wielki, trzeba przyznać że radni postawieni pod murem, bo tak ważne sprawy wrzuca się dzień przed sesją.

      
     1. Anonim

      Od dwóch skarbniczek,a która teraz zrobiła sobie magistra.Teraz.Udaje ktoś ach udaje.Takie miłe.

       
  2. Anonim

   I Pani zastępca skarbniczki, o tym też bardzo głośno mówią w urzędzie.Zapomniała.

    
   1. Anonim

    Zapomniała ale przyjdzie czas.

     
 9. Proszę nie mieszać rodzin radnych i rodzin innych samorządowców do swoich dyskusji. Z tego powodu jeden z komentarzy nie został zamieszczony…

   
  1. Bob

   Pozdrawiam wszystkich członków rodzin radnych i innych samorządowców. (Ciekawe, czy mój komentarz zostanie zamieszczony? 🙂 )

    
 10. Marysia

  Prawda jest taka. Pan burmistrz nie ma pojęcia co się dzieje w naszym gminnym skarbcu. Nawet same jego przyboczne często podnosząc ten temat, ze śmiechem na ustach mówią, …. że (fragment usunięty przez redakcję) tak nam zatańczy jak mu zagramy.

  Komentujcie

   
  1. Proszę – bez epitetów…

    
  2. Anonim

   Może w końcu panie L. przejrzy pan na oczy,że to karierow……

    
 11. REFEREN

  To może pora poważnie pomyśleć o referendum i po prostu zwolnic ludzi bez jakichkolwiek kompetencji jakimi są w dużej części nasi radni. Chociaż może jednak jest tak, że jakie społeczeństwo tacy jego przedstawiciele. A burmistrz jest skumulowanym „obrazem, esencją” i lustrzanym odbiciem gołdapskiej społeczności. Smutny obraz, smutne te odbicie. Może jednak dojdzie do społecznego otrzeźwienia i podjęcia inicjatywy referendalnej. Co o tym myślicie ?

   
  1. Anonim

   Ktoś inny niech otrzeźwieje.Dalej nienawiść siejcie.Apotem zdziwieni,że takie zło.To dzięki Wam co lubicie nienawiść .Droga redakcjo czemu Pan tego nie puszcza.NIENAWIŚĆ TO CO się robi.Gratuluję.

    
 12. Anonim

  Co za miasto.Czy tu nie pisze pani A.F .Może odwołać cały powiat i starostę.Tam to się dzieje.Siejecie nienawiścią a potem zabijają niewinnych ludzi.Dalej do Kościoła i do pierwszych ławek.Jesteście żałośni.

   
 13. Anonim

  REFEREN jak się nazywasz?Bo każdy tak może.

   
 14. Anonim

  Tak tak i kolejna kasa pójdzie,wymiana i kolejny będzie robił swoje.

   
 15. Anonim

  pozdrawiam Starostwo.Może tam trzeba zrobić porządek.Tam to komedia.

   
  1. Anty A

   Anonimie, co tak się rzucasz? Nie broń przegranych. Zdejmij klapki z oczu

    
 16. xyz

  Jeśli szczerze, to powiem tak. Podobają mi się transmisję sesji z powiatu. Nagłośnienie dobre, słychać co mówią radni (no może za wyjątkiem p. Grendy). W gminie ciągle mają problemy z nagłośnieniem i naciska iem przycisków. Pan od nagłośnienia ciągle jest proszony o pomoc… Postawa p. Przewodniczącej do naśladowania p. Przewodniczący Hołdyński. Jej cięte lecz kulturalne wypowiedzi… super. Pani Aniu „rozwija” się Pani z sesji na sesję, czego niestety nie można powiedzieć o Przewodniczącym innej rady. A szkoda. Konedia połączona z tragedią to wystąpienia p. Luto (szczególnie na kilku ostatnich sesjach).

   
 17. Iza

  Uważam ,że przesłanki do pomysłu referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej i Burmistrza są spełnione. Tylko problem leży raczej w grupie inicjatywnej,która powinna i musi działać rozsądnie i co najważniejsze jawnie. Znam jednego takiego co nie boi się nikogo i jest patriotą,nie należy też do żadnych układów . Ten Burmistrz i ta rada z tym przewodniczącym Hołdyńskim to totalna porażka. Czas na zmiany ! Skąd my to znamy ?

   
 18. AT

  Jak czytam te wszystkie komentarze to mogę stwierdzić, że to prawda p.Miros pierwszy wyemitował obligacje jednak p.Luto był temu przeciwny i nic zupełnie nic z tym nie robi. Podczas wyborów przekonywał nas o oszczędnościach przez ostatnie jego cztery lata, w związku z tym pytam się gdzie są te oszczędności ? Ile wynosi dokładnie deficyt? aż 15 milionów ? Proszę sięgnąć po oszczędności, po swoje wykresy z gazetki propagandowej i proszę nie zadłużać dalej gminy. Proszę korzystać z tych pieniędzy co były w wykresach. Faktem jest to że obecna władza tj. Burmistrz nic z tym nie robi tylko dalej zadłuża a Rada Gminy mu na to pozwala. Słaby skarbnik (ale pewnie na najbliższych sesjach dowiemy się o świetności skarbnika z ust Burmistrza), Słaby merytorycznie Burmistrz i Słaba Rada. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie. Zmiany powinny się odbyć natychmiast od skarbnika i jego zastępcy, na takiego który umie hamować rozpędy i nietrafne decyzje Burmistrza, który wie skąd brać i pozyskiwać, do wymiany przewodniczący Rady który będzie również pewne zapędy hamował, i oczytani, przygotowani radni do sesji to jest potrzeba naszej gminy. A jak to się spełni to w realny sposób można dalej planować wydatki, szukać pieniądze i dofinansowania z UE. Czy ktoś z radnych przejechał w tym roku po wszystkich wiatach które powstały z inicjatywy burmistrza (kiełbasa wyborcza) i zobaczył co się tam w nich dzieje i jak wyglądają, kto z nich korzysta? Pieniądze wydane nie ma co wracać i rozliczać, nie ważne że wyrzucone w błoto. Za to niedługo Burmistrz będzie się fotografował niedługo za podpisane umowy w kwocie 5 tysięcy na wykonanie kafelek w łazience UM. Po co był modernizowany park miejski, jak wygląda wykończenie, 8 milionów dołożono do Zakładu Przyrodoleczniczego i wiele innych spraw.

   
 19. anonim

  Gratulacje tylko dla radnej OTTO i Mioduszewskiego którzy jako jedyni ogarniają zapędy burmistrza!Potrafią wytknąć NIEUDOLNOŚĆ ZARZĄDZANIA GMINĄ!Reszta rady do wymiany. Siedzą i nie wiedzą za czym głosują!Najpierw podnoszą wynagrodzenie(na wniosek Wałejko, Syperek, Pietrewicz i inni) a potem ZADŁUŻAJĄ GMINĘ NA KOLEJNE 15 MILIONÓW!. CZAS NA REFERENDUM i odwołać radę , burmistrza i kolesiów dyrektorów i prezesów!Ta rada z burmistrzem szkodzą dla Gołdapi!!!!

   
  1. Anonim

   Może Pani Otto szkodzi i inni.Gołdap dziwne miasto.Mściwe i zazdrosne.Nawet emeryci będą uciekać.Nawołujecie do złego a z rączkami w górę.Ja proponuję jeszcze powiat rozwalić bo tam to tragedia.

    
  2. Anonim

   Ja proponuję odwołać radną Fali….Panie Piotrze czas na Pana..Bo w tej radzie to komedia.Wrony mówią że boją się Pana.Szukają.Aj tylko nagrać.Przekupny naród.

    
 20. Andrzej

  Zasadniczym błędem Burmistrza i jego głównych doradców (Wasilewskiego i Ostrowskiej) jest to ,że nie widzą deja vu- przeczucia graniczącego z pewnością ,że to już było.Czyli nadmierne zadłużanie gminy,wycieczki zagraniczne,wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych za pieniądze podatników,brak konsultacji społecznych w sprawach planowanych wielomilionowych inwestycji itp.
  Poza tym Panie Burmistrzu pacta sunt servanda .Podczas sesji dotyczącej stanu gminy zadeklarował Pan publicznie ,że będzie raport o stanie czystości jeziora Gołdap sprzed wielomilionowej inwestycji i obecny. Publicznie jako obywatel pytam kiedy na stronach Urzędu Miejskiego pojawi się ten raport sporządzony przez niezależnych ekspertów ? Ja mam wiele podobnych pytań i wątpliwości,które będę sukcesywnie zadawał.
  Andrzej Tobolski

   
  1. Anonim

   Ma pan archaiczne informacje, doradcy to: Anna sekretarka stanu, Mariusz, Nowy, Asia, jeszcze kilku. Ta dwójka już dawno nic nie doradza, bo po co?

    
   1. Zainteresowany

    A można prosić precyzyjniej o kim mowa. Co to za osoby Mariusz, Nowy, Asia, Czy to są urzędnicy?

     
 21. Anonim

  Panie Andrzeju czemu Pan obraża Piotra i Celine.Jacy doradcy????Myślę że tu ktoś inny ich się obawia.Czyżby ktoś z powiatu.Pani F.

   
  1. Anonim

   Pan jak zawsze .Może czas spojrzeć na siebie.

    
 22. PYCHA

  Krótko: 15 milionów nowego długu, nagroda nowy samochód. Chyba więcej nie trzeba pisać.

   
 23. Anonim

  dla kogo była podwyżka wynagrodzenia i kupiony nowy samochód do celów prywatnych. Nie wierzę, że dla Pana burmistrza.5 lat temu byłam na spotkaniu przedwyborczym i wtedy Pani Falińska i Pan Wasilewski obiecali , że Pan burmistrz będzie pracował za 50% wynagrodzenia i do celów prywatnych nie będzie używać samochodu służbowego.Bardzo proszę o odpowiedż.

   
  1. Andrzej

   Jako głos w dyskusji chciałbym wszystkich poinformować ,że i owszem Pan Luto fatalnie zarządza naszą małą wspólnotą (czytaj gminą)
   ale główną winą należy obarczyć przede wszystkim radnych,którzy na każdym etapie mogą i powinni zmieniać złe decyzje i prawo. To oni mogą zablokować praktycznie wszystkie szkodliwe pomysły.
   Tylko spójrzmy kogo wybraliśmy .Radny Hołdyński blisko 30 lat jest we władzach i patrzy tylko na swoje przywileje i jak największe korzyści finansowe ,Pan Makarewicz i inni jak Wawrzyn,Syperek,Jańczuk,Anuszkiewicz,Pietrewicz czy Sadowska nigdy nie wniosą nic konstruktywnego.Przez tyle lat biorą nasze pieniądze, ale do dzisiaj nie zrozumieli,że reprezentują nas, a nie siebie. Niech każdy z nich odpowie ile zrobił spotkań z nami ,ze swoimi wyborcami choćby w kwestii decyzji o znaczeniu szczególnym, takim choćby jak kolejne zadłużenie o 15 milionów.
   Władza zbyt długo sprawowana deprawuje. Ale jestem przekonany,że są wśród nas ludzie uczciwi,kreatywni i tacy ,którzy nie dadzą się zmanipulować i będą naszym głosem podczas sesji.
   Czego społeczeństwu i sobie życzę.Powinniśmy wybierać patriotów,ideowców ,a nie spolegliwych cwaniaków często bez podstawowego wykształcenia.tkimi najłatwiej manipulować.
   Andrzej Tobolski

    
   1. Anonim

    Wszystkim się kłania ekonomia.To co było 5,10 lat temu to była bajka.Czy Pan czyta co się dzieje.Miasta takie jak Białystok stracą 150 milionów przez reformy jakie się wprowadza.Suwałki itp.Proszę poczytać.Będziemy płacić więcej ale to nie wina Pana Luto i tych radnych co ciągle się wymienia. Cały czas gminy dostają coraz mniej.A Gołdap to nie Białystok czy Olsztyn.W dzisiejszych czasach jest ciężko coś zrobić.Ktos kto zna się na ekonomii ten wie jak to działa.Proszę poczytać co się dzieje w Polsce i wtedy mówić.Uważam że rada dobrze zrobiła.To była trudna decyzja ale słuszna.Czytam,widzę co dzieje się w kraju a i posiadam wykształcenie i doświadczenie.To są trudne decyzje.Ekonomia.

     
    1. Ekonomia

     Przecież rząd PIS głosi, że jest tak super, a nasz burmistrz, jak wieść gminna głosi jest sympatykiem PIS, a szczególnie jednej senatorski. Więc Ty i burmistrz nie kierujcie uwagi czytelników w tę stronę. Albo ekonomia miasta albo PIS. To czemu jest tak źle, jak jest dobrze?

      
   2. Michał

    Ja bym do tych nazwisk takich, którzy nie wnieśli i prawdopodobnie nie wniosą nigdy nic konstruktywnego dopisał kolejnych: pani Dzienis, Anuszkiewicz, Chmielewski, Zajączkowski. Nie mogę jeszcze ocenić pani Wałejko bo od czasu do czasu coś tam c mówi, należy więc dać jej jeszcze jakiś czas.

     
 24. Anonim

  Pani AF szybko zrozumiała w jakim kierunku podąża burmistrz i odeszła.Nie chciała brać udziału w takich rozgrywkach.Grupa radnych burmistrza nadal dewastuje budżet gminy.Pan P W bardzo chce istnieć w przestrzeni publicznej- niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu.Gołdapianie widzą w jakim kierunku podąża drużyna z burmistrzem.Hasło wyborcze czas na zmiany jak najbardziej aktualne!!!

   
  1. Anonim

   Pani A.F.To tak jak inni już wszyscy uciekają.

    
  2. Anonim

   Oj pewne osoby to mają inne zdanie o pewnej Pani.

    
   1. BP

    Wiesz, że wypowiadasz się jak plotkara w sklepie mięsnym?

     
 25. Szok

  Zwracam się z apelem do radnych gminy Gołdap, proszę wystąpić z propozycją o stworzenie dodatku specjalnego w wysokości co najmniej 5 tys.zł dla Burmistrza, Skarbnika oraz zastępcy Skarbnika i to wszystko za gospodarność i kwalifikacje. Podnosicie wszystko, to dajcie im jeszcze więcej. A my będziemy płacić za wodę i za podatki … z górnej półki. Postawmy na nasz koszt piękny pomnik dla patrioty lokalnego bo tamten był postawiony za poprzednika. W sumie można było wziąć 16 baniek albo 17 i przebudować coś dobrze funkcjonuje ale nie jest po myśli wodza. Parkomaty stoją już rok nie używane (czyli ktoś za to zapłacił, no kto?) to kiedy będziemy płacić za parkowanie ? Burmistrz przecież nie będzie płacić za parking bo przyjdzie naszym służbowym samochodem. W końcu im się należy za ciężką pracę. Brak pokory i brak umiaru, brak wstydu.

   
  1. Anonim

   A co ze szpitalami w Polsce.Splajtują.Mówią już głośno że szpitale padają.Więc kogo Pan zatrudni do naszego Panie T.Ktoś kto wie co się dzieje ten wie co się dzieje.

    
  2. Anonim

   Mam nadzieję,że będą działały bo w całej Polsce to już jest.Ale w Gołdapi to nie będą płacić a w opiece po 500 + i dodatki kto czeka.Jak ma być dobrze jak jest rozdawnictwo.NFZ prawie już tego nie ma bo wszystko idzie na wypłaty.Trzeba czytać co się dzieje a nie dogadywać głupoty.

    
 26. Anonim

  Mniej wpływów to kasy.Brak podatków,reformy.Rzad daje ,obiecuje a gminy niech robią co chcą. Może to trzeba powiedzieć.Szkoda że dwie skarbniczki o tym nie mówią a trzeba.Panie Burmistrzu niech Pan nie daje tak prowokować.Proszę samemu mówić jak to wygląda i ile trzeba zrobić i myśleć.Pan sam lepiej wie niż Pana przyboczne.Taka prawda.

   
 27. Darek

  Posiadam kilka oryginalnych ulotek Tomasza Luto z 2014 r.
  Na razie podam kilka punktów i pozostawię bez komentarza.
  -niwelowanie zadłużenia
  -lokowanie przyszłych nadwyżek budżetowych na lokatach
  – konsultacje społeczne również przez internet
  -wspieranie oddolnych działań obywatelskich
  -utworzenie kilkuletnich ulg dla nowych inwestorów
  –współpraca z powiatem w celu poprawy funkcjonowania szpitala
  -utworzenie gabinetów specjalistycznych w przychodni
  -transparentność