Dzień Seniora z gołdapskimi policjantami

O udzielaniu pierwszej pomocy i zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się osoby starsze policjanci z gołdapskiej komendy rozmawiali z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas”. Zebrani otrzymali od funkcjonariuszy element odblaskowe – wszystko po to, aby czuli się jeszcze bezpieczniej.

Z okazji obchodów Dnia Seniora, wczoraj (14.11.19) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas”. Spotkania miały na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu bezpieczeństwa seniorów.


Podczas spotkań funkcjonariuszka mł. asp. Anna Barszczewska omówiła zagadnienia dotyczące oszustw popełnianych na szkodę seniorów oraz metody, jakimi najczęściej posługują się przestępcy. Policjantka przestrzegała zgromadzonych, że pomimo wielu akcji informacyjnych oszuści nadal wymyślają coraz to nowsze metody działania.


Bardzo ważnym zagadnieniem poruszonym przez policjantów ruchu drogowego sierż. szt. Jarosława Kowala i sierż. szt. Adama Kowalewskiego było bezpieczeństwo w ruchu drogowym pieszych. Seniorzy dowiedzieli się jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych i jak bezpiecznie korzystać z dróg, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dowiedzieli się dlaczego warto i należy nosić odblaski.


Wszystkim uczestniczącym w spotkaniach policjanci rozdali elementy odblaskowe i ulotki z zasadami udzielania pierwszej pomocy przygotowane dla seniorów w ramach II edycji projektu „On, Ty i ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” realizowanego ze środków rządowego programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły