Była, jest i będzie…

Takie hasło towarzyszyło uroczystym obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3. Jest to najważniejsze święto w kalendarzu świąt patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli i nieustannie podejmowanych próbach odzyskania upragnionej wolności.

Uczniowie klasy 2c postanowili uczcić ten dzień przedstawiając pouczającą lekcję historii. Dzieci zaprosiły wszystkich zebranych w muzyczną podróż przez wydarzenia, które przez lata budowały naszą narodową tożsamość i cementowały wiarę w to, że wolność jest wartością, o którą nieprzerwanie należy walczyć.

Piękne i poruszające słowa wierszy przeplatane piosenkami i tańcem z szarfami w narodowych barwach, wprowadziły podniosłą atmosferę i wywołały wzruszenie wśród widzów. Występ był skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas młodszych, a także ich nauczycieli, rodziców  i zaproszonych gości.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy zechcieli wspólnie z nami uczestniczyć w tym patriotycznym wydarzeniu i bardzo ciepło przyjęli występ naszych uczniów.

Wychowawczynie klasy 2c Alicja Kłoczko i Alicja Falińska


Aktualności

Powiązane artykuły