Powiązane artykuły

24 komentarzy do “XV sesja Rady Powiatu

 1. Darek

  będziemy słuchać podziękowań dla Wielkiej Trójki od protestu w sprawie drogi 651. Trójka: Pasiuk, Mieruński, Kordjak są pewnie zachwyceni rezultatem swoich działań. Droga naprawiana nie będzie! Mieszkańcy Galwieć powinni złożyć specjalne podziękowania swojemu sołtysowi. Na naprawę drogi do Gołdapi i Dubeninek poczekają lata, a może i dekady.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Alina

  Namawiam mieszkańców do obejrzenia obrad dzisiejszej Sesji. Ja oglądałam, zwłaszcza końcówkę, z zażenowaniem. Tak prostackich i prymitywnych wypowiedzi burmistrza od dość dawna już nie było. Znów nawiązywał do „hub” i „pasożytów” w szeregach Rady Gminy a także Rady Powiatu. No i pomimo tego, że pani Starosta co najmniej kilka razy zachęcała do współpracy obu samorządów, do burmistrza to absolutnie nie docierało, ciągle powtarzał o „zmianie retoryki”. Pani Starosta swoje – on swoje, po prostu człowiek” głuchy,” żeby inaczej nie użyć tego słowa. Tak samo „głuchym” człowiekiem okazuje się być pan Grenda, który również mimo rzeczowych konkretnych argumentów dalej zabiera głos i twierdzi, że za sprawę upadku przebudowy drogi 651 jest odpowiedzialny wyłącznie wicestarosta Ciołek. Moża mu przedstawiać dokumenty, daty, protokoły, on i tak będzie dalej twierdził swoje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Andrzej

  Drodzy Radni Powiatowi i Gminni. Rację ma niemiłościwie i chwilowo panujący burmistrz Luto, że macie słabe kręgosłupy. Jestem tego zdania ponieważ, tylko jeden pan Dominiuk i trochę przewodnicząca Falińska odnieśli się do jego bezczelnych słów o „hubach” i „pasożytach”. A powinniście to zrobić wszyscy, i mam nadzieję, że jeszcze uczynicie. Pozwoli to na zmianę mojego zdania o was. (Fragment osunięty przez redakcję). Tak postępuje się w przyzwoitym towarzystwie. Dla Pani Starosty mam radę: wszystkie, ale to wszystkie kontakty z burmistrzem należy dokumentować. Bo potem wychodzi to co publicznie słychać, gdzie każda ze stron udowadnia swoją rację. A wszystko to przez to, że nie ma sprawy na piśmie. Ktoś coś powiedział a twierdzi, że nie, albo inaczej.
  Coraz bardziej rozczarowuję się do pana Grendy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ktos

  Wstyd,że Mieruński jest vice przewodniczącym Rady Miejskiej do której wjechał na temacie droga 651-jak ten człowiek może patrzeć w lustro?Jak może pełnić swoją funkcję?Czy on będzie dbał o dobro wspólne jak dzięki niemu 100 milionów złotych ODJECHAŁO NA WIELE LAT? Do dymisji Mieruński! !!! Drugi wielki działacz- sołtys Galwieć- kolejny do dymisji(niższego stopnia bo tylko sołtys!) Jak jeszcze długo Gołdapianie i Galwiecianie dadzą się MAMIĆ wizjami tych panów?Czas ich pożegnać z życia publicznego!!!!Oni RUNUJĄ życie naszej gminy i powiatu!Oni nie dbają i nie będą dbać o nasze bezpieczeństwo i rozwój powiatu.!Oni mieli w tym swój własny interes, aby ta droga nie powstała!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. My

   https://goldap.org.pl/2019/06/list-do-redakcji-3xw-czyli-odpowiedz-na-list-otwarty-marka-mirosa-do-mieszkancow-powiatu-goldapskiego-w-sprawie-drogi-651/

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Komentarze zawierające treści nawołujące do działań zbyt daleko idących, skierowanych przeciwko konkretnej osobie będą usuwane całości.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Tola

  Dzisiejsza Sesja pokazała wyraźnie i dobitnie hipokryzję radnego Grendy.
  Bodajże jeszcze dwie Sesje wcześniej (a przedtem nagminnie) radny Grenda dopytywał a to o sprawę wynagrodzenia starosty Ciołka w dniu wydarzenia ze służbową Skodą, a to sprawy spożywania alkoholu w pracy, a to, jak w ogóle ta sprawa się rozwija. No nie dawał po prostu staroście a potem wicestaroście odetchnąć, zwracając się do niego publicznie podczas obrad, zgodnie ze swoim dobrym wychowaniem, „panie Ciołek” ! Musieliśmy wszyscy niemal na każdej Sesji usłyszeć o tej sprawie, musiała ona wybrzmieć, trzeba było ustami radnego Grendy o niej koniecznie przypomnieć. Natomiast teraz, kiedy jedn z radnych (po co wymieniać nazwisko, nie znęcajmy się – tak jak dziś na Sesji nie znęcał się nad nim nikt – a mógłby) w atmosferze skandalu rezygnuje z mandatu, pan Grenda o koledze milczy!!! Nie zająknie się nawet słowem. To są standardy pana Grendy. To jego uczciwość, równe traktowanie wszystkich i właściwe zasady postępowania.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Piotr

   To są podwójne standardy: my – oni.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Gołdapianka

  Szanowni czytelnicy, potwierdzam poprzednie komentarze, burmistrz zero klasy i chęci porozumienia. Pani Marzena natomiast klasa i chęć współpracy. Po wysłuchaniu wypowiedzi Pana Burmistrza i Pana Wacława nawet nie będę komentować, bo brak słów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Anna

  Obejrzałam sesję dla Was Radni liczy się kasa i bycie na świeczniku stąd ten podział w radzie i niezgoda. Opozycja odmawiała pracy w komisji ,padało tyle propozycji cóż marzyło się z pewnością o staroście ,zarządzie.Czym więc dla Was jest przewodzenie w jakiejś komisji.
  Jestem pełna podziwu dla Pani Starosty. Marzenko Ty jesteś osobą ,która potrafi na poziomie rozmawiać z każdym.Wielki szacunek Najważniejsze to ,oby mieć twardy kręgosłup i nie być szkodnikiem.Pani Ania Falińska świetnie radzi w roli przewodniczącej i super ,że ma zdrowy kręgosłup.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. huba

   Brawo pani Falińska, jest pani WIELKA!!!!!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. MAREK

   W sprawie tej wspaniałej Pani Przewodniczącej taka mała ciekawostka – https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/anna-falinska,44313.html

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. ja

    https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/leszek-retel,44286.html

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. ja

    https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/jaroslaw-dzienis,44434.html

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 9. Iza

  Huba w potocznym języku politycznym rozumiana jest jako pasożyt.
  I w takim znaczeniu Pan Burmistrz Luto wyraził swoją opinię o kilku radnych co pokazuje brak samokrytyki i inteligencji.
  (fragment usunięty przez redakcję)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. mieszkanka

  Włodarz naszego miasta chyba się zagalopował,przychodzi w gości i obraża gospodarzy.Jakim prawem podsumowuje działalność Rady Powiatu? WSTYD!!!! ZERO KLASY.Przewodniczaca RADY-BRAWO!!!!! Kto mieczem wojuje ,to od miecza zginie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Czy to też o Pani B?Oj wojuje,wojuje.Beznadzieja.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. huba

  Panie burmistrzu nazwał nas mieszkańcow,którzy pana wybrali hubami,to przykre. To dzięki tym hubom i miekkim kregosłupom sprawuje Pan swój urząd. Mam nadzieje,że to ostatnia Pana kadencja.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. flora/fauna

   Hubo, czy możesz powiedzieć, w której minucie burmistrz tak powiedział, bo nie usłyszałem tego w transmisji ???? Chyba, że jesteś hubą z rady powiatu, o których wspomniał burmistrz i odbierasz to personalnie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. Anonim

  Ale tu nie słychać, żeby Burmistrz mówił o wszystkich. Oglądałam dwa razy. A Panią A.F. wszyscy znają i jak od pewnego pana uciekają na kilometr.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Nie opublikowaliśmy kolejnego komentarza -zawierał wulgarne określenie osoby…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Marcin

  Kochany Panie Burmistrzu, co Pan sądzi o tych, którzy przeszli na Pana stronę? O ich kręgosłupach moralnych?:-) Aha, przeszli bezinteresownie i stanęli po jedynie słusznej stronie. I całkiem niemałą grupkę tu policzymy tych bezinteresownych:-):-):-)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Obserwator

  Wypada w komentarzach odnieść się do albo braku pamięci Pana Wacława Grendy albo nieprawdziwych informacji. Chodzi o remont drogi 651. Obarczanie Ciołka niepowodzeniem inwestycji to naprawdę jakieś nieporozumienie. Można kogoś lubić lub nie ale nie można bezkarnie zwalać winę za wszelkie niepowodzenia. Trzeba uczciwie tu podkreślić, że wiele osób działało na rzecz tej inwestycji w tym Andrzej Ciołek. Zeszłej kadencji Rada Powiatowa o ile mnie pamięć nie myli podjęła mimo protestów uchwałę o odrzuceniu zarzutów protestujących i poparciu tejże inwestycji.
  Panie Wacławie, z całym szacunkiem do Pana ze względu na wiek i doświadczenie, nie można tak niesłusznie kogoś obarczać winą. A my wyborcy już też nie mamy ochoty słuchać ciągle tych samych zarzutów i przypominania nam, że Pan kogoś nie lubi. Swoją drogą dlaczego jest taka cisza odnośnie rezygnacji z mandatu waszego kolegi. O tym lepiej nie mówić.
  Pozdrawiam pozytywnie myślących 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jan

   Widocznie ten pan wyznaje prostą definicję bycia chrześcijaninem – wystarczy tylko regularnie chodzić do kościoła. Do tego jednak potrzeba czegoś więcej, przede wszystkim eliminowania zapiekłości i nienawiści.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...