Ślubowanie uczniów w Szkole Podstawowej w Lisach

W życiu szkoły jest kilka szczególnie ważnych uroczystości. Dzisiejsza była właśnie jedną z nich. 24 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na przedszkolaka i pierwszoklasisty.

Dzieci z przedszkola „Bajkolandia” udowodniły, że potrafią dobrze się bawić. Przyrzekały co dzień rano mieć buzię roześmianą, chodzić na spacery daleko i wypijać mleko, malować, ćwiczyć, śpiewać i na nikogo się nie gniewać. Przyrzekały także słuchać pani, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka.

Po słowach przysięgi młodsze dzieci poprosiły dyrektora o pasowanie na pełnoprawnego przedszkolaka, zaś starsze-na przedszkolaka-starszaka. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie różki.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I-III. Pierwszaki były trochę przerażone faktem, że nie będzie ślubowania bowiem Baba Jaga zaczarowała ich wychowawczynię w bryłę lodu, gdy ta nie chciała wydać niegrzeczne dzieci. Dopiero za sprawą dobrego duszka kara została złagodzona, ale wcześniej pierwszaki musiały wykazać się wieloma umiejętnościami i sprostać wielu zadaniom. Egzamin zdali śpiewająco i z dumą mogli przystąpić do ślubowania i pasowania na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły wielkim, magicznym ołówkiem. Wszyscy zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Dzieci podziękowały także rodzicom za wychowanie, opiekę i za wybór dla ich edukacji naszą właśnie szkołę. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna fotografia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dyrektor szkoły Bogdan Chomyn podsumowując tą szczególną uroczystość podziękował właśnie rodzicom za to, że zaufali nam pedagogom tej szkoły i powierzyli nam swoje dzieci. Zapewnił, że nauczyciele zrobią wszystko, aby dzieci opuszczając mury naszej szkoły miały wpojone właściwe wartości, że poradzą sobie w dalszych etapach edukacji oraz w codziennym życiu.

Alina Chomyn-wychowawczyni kl. I


Aktualności

Powiązane artykuły