Rozwój dzieci i młodzieży fundamentem przyszłości

W starostwie odbyło się dziś podsumowanie trzech akcji „Wiem – reaguję”, „Dbamy o rozwój dzieci i młodzieży” oraz „Jestem świadomy – jestem  bezpieczny”. Spotkanie  otworzyła starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska.

W ramach akcji zakupiliśmy książki profilaktyczne, filmy edukacyjne i pomoce dydaktyczne, które trafiły do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, Państwowej Szkoły Muzycznej, do Zespołu Szkół Zawodowych, Liceum Ogólnokształcącego oraz do Zespołu Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w Gołdapi.

Akcję zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczeństwo fundamentem przyszłości” dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″.

Różnorodność książek, filmów i pomocy osobiście wskazana przez koordynatorów jednostek świadczy o tym, że potrzeby w tej tematyce są różne i tym bardziej cieszy nas fakt, że choć w części mogliśmy im sprostać. Zakupów  dokonano w 21 różnych sklepach, a ich wartość to prawie jedenaście tysięcy złotych (10889,55). Mamy nadzieję, że przekazane materiały pomogą w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.


Aktualności

Powiązane artykuły