Polak, Węgier, dwa bratanki… Uczniowie Piątki na Węgrzech

W dniach 6-12 października uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z opiekunami, paniami – Elwirą Rakowską-Karwel i Wiolettą Werner-Wysocką oraz panem Wojciechem Cemelem uczestniczyli w ponadnarodowej mobilności uczniów na Węgrzech w ramach przedsięwzięcia ,,Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju”.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.Celem wyjazdu było poznanie kultury węgierskiej oraz kształtowanie kompetencji kluczowych.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili piękne słowackie miasto Koszyce, spacerowali po pięknym Budapeszcie oraz podziwiali zabytki Egeru. Poza tym mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w językach – angielskim, polskim i węgierskim.

Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach kulinarnych, podczas których piekli węgierskie ciasteczka. Niesamowitym przeżyciem i były zajęcia z robotyki. Dużą atrakcją i wspaniałą zabawą okazało się korzystanie z węgierskich term.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli oni interesujące miejsca, zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Koordynator projektu


Aktualności

Powiązane artykuły