Pasuję was na uczniów klasy Ia, Ib i Ic…

– Pasuję was na uczniów klasy Ia, Ib i Ic Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi – takimi słowami dyrektor Leszek Retel uroczyście przyjął siedemdziesięciu trzech pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły.

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów, zwana także ŚLUBOWANIEM, odbyła się 3 października. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wojciech Hołdyński – przewodniczący Rady Miejskiej, Józef Wawrzyn – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Makarewicz – przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Agnieszka Wojtala – inspektor wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Urszula Rudziewicz – członek rady Rodziców oraz rodzice, babcie, dziadkowie i rodzeństwo naszych pociech. W ich obecności pierwszaki obiecały, że będą dobrymi Polakami.

Dzieci do uroczystości przygotowały wychowawczynie – Jolanta Naumowicz-Repucha, Ewa Beata Jusińska, Ewa Jurewicz, dekorację wykonała Marzanna Zadroga, nagłośnienie zapewnił Mirosław Bobrowski, a całość poprowadziła Sylwia Kurpios-Sawicka.

Pełnoprawnym uczniom życzymy dotrzymania danego słowa. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ślubowania, a wszystkim obecnym za uświetnienie tej niezwykle ważnej w tradycji naszej szkoły uroczystości.

Ewa Jurewicz


Aktualności

Powiązane artykuły