Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w Pogorzeli

W tym roku po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli wzięli udział w II już edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”. Jest to akcja sieci sklepów Biedronka, zachęcająca do codziennego, głośnego czytania.

W ramach akcji szkoła otrzymała zestawy książek, maskotek Słodziaków, pakiety informacyjne oraz motywacyjne dla uczniów.

Do tegorocznego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zaprosiliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-V. Na spotkaniu uczniowie poznali sylwetkę Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży. Właśnie z datą urodzin poetki związany jest dzień głośnego czytania.

Dyrektor szkoły pani Monika Wojtala-Taudul chętnie spotkała się z uczniami i przeczytała pierwszą przygodę z książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Kolejną opowieść czytała uczennica klasy I- Agatka Sadło, która świetnie poradziła sobie z tekstem i pokonała tremę związaną z publicznym wystąpieniem.

Wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek, a najmłodsi dzienniczki do codziennego czytania, w których będą zbierali naklejki- nagrody za czytanie. Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do lepszych wyników w nauce, ale także sprawią, że czas spędzony z książką da wiele radości naszym uczniom.

Organizator akcji Dorota Kibitlewska


Aktualności

Powiązane artykuły