Komoda pod telewizor. Jaki model wybrać?

komoda-pod-tv

Telewizor to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrza, który na stałe wpisał się w wystrój salonu. Wymaga odpowiedniego wyeksponowania, aby zapewnić komfort domownikom podczas oglądania meczu czy ulubionego serialu. Konieczne staje się zatem zaopatrzenie pokoju dziennego w funkcjonalną komodę RTV, która spełni oczekiwania wszystkich użytkowników.

Idealna szafka pod telewizor

Wybierając komodę RTV do salonu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • rozmiar – optymalna wysokość szafki pod telewizor to 30-60 cm; ekran ustawiony zbyt wysoko lub zbyt nisko może sprawić, że oglądanie telewizji będzie niekomfortowe;

  • pojemność – komoda RTV to mebel nie tylko pod telewizor; nierzadko musi pomieścić również inne sprzęty (konsolę do gier, dekoder telewizyjny, odtwarzacz DVD itd.) oraz rodzinne bibeloty (kolekcję płyt, dokumenty, albumy ze zdjęciami itp.); warto zatem wybrać model z półką, szufladami lub zamykanymi szafkami;

  • funkcjonalność – chodzi nie tylko o wygodę użytkowania, ale także o myślenie perspektywiczne; każdego roku na rynku urządzeń RTV pojawiają się produkty najnowszej generacji – dobrze, aby wybrana komoda RTV była na tyle duża i funkcjonalna, by mogła pomieścić świeżo zakupiony telewizor (często większy), bez konieczności kupowania nowej szafki;

  • jakość i cena – w internetowym sklepie meblowym Mebline.pl znaleźć można tanie komody, stoliki i szafki RTV wykonane z solidnych materiałów, które posłużą przez wiele lat;

  • estetyka – wygląd komody RTV ma znaczenie i to na nim skupimy się w dalszej części artykułu.

Nowoczesne komody RTV

Melomanom, miłośnikom starych VHS-ów oraz osobom posiadającym sporą kolekcję płyt DVD przyda się duża komoda RTV ze sporą ilością miejsca do przechowywania. Proponujemy m.in. model EVORA o szerokości blisko 200 cm. Szafka ta wyposażona jest w punktowe oświetlenie ledowe.

Przeczytaj także: Jaka komoda pod TV?

Do niewielkiego wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim pasować będzie kompaktowa komoda BJORN o szerokości 100 cm. Posada ona proste skośne nóżki z drewna, które idealnie współgrają z aranżacją w duchu scandi (model dostępny w kilku wariantach kolorystycznych).

W minimalistycznym wnętrzu sprawdzi się szafka podwieszana o prostej bryle, na przykład model VIGO z frontami na wysoki połysk, wyposażony w system „PUSH-CLICK”.

Klasyczne szafki pod telewizor

Do aranżacji łączących nowoczesny design z klasyką pasować będzie elegancka komoda RTV w kolorze drewna (m.in. model SILVER i FINEZJA). Na blacie obok telewizora można postawić ozdobną wazę, oprawione zdjęcia czy też pamiątki z podróży.

Sklep internetowy Mebline.pl oferuje klasyczne stoliki, modne białe szafki oraz nowoczesne komody RTV do nabycia solo lub w zestawie z innymi meblami pokojowymi.


Porady

Powiązane artykuły