Kolejna uroczysta gala festiwalu „Wędrujące Ale Kino!”

„Wędrujące Ale Kino!” po raz dziewiąty zawitało w Gołdapi. W piątek, 25 października, trzydniowy cykl pokazów filmowych zakończyła uroczysta gala festiwalu filmowego, którego organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Festiwal dedykowany dzieciom i młodzieży jest objazdową wersją słynnego poznańskiego Festiwalu Ale Kino! W ciągu trzech dni prezentowane w Gołdapi filmy obejrzało ponad 2700 widzów, co jest rekordem w skali kraju.

Publiczność obejrzała zestaw specjalnie wyselekcjonowanych, wartościowych filmów – w tym pięć konkursowych: „Gordon i Paddy”, „Moja żyrafa”, „Jestem William”, „Łowcy czarownic” i „Mamy talent!”. Widzowie przy pomocy kuponów konkursowych mogli głosować na film, który najbardziej im się podobał.

Obradowało również pięcioosobowe jury, które oglądało wszystkie prezentowane filmy. Gołdapskiej młodzieży najbardziej przypadł do serca film pt. „Jestem William” duńskiego reżysera Jonasa Elmera.

Historia chłopca zmagającego się z przeciwnościami losu, wplątanego w sprawy dorosłych, który podchodzi do życia z rozsądkiem, odwagą, a nawet humorem ujęła zarówno publiczność, jak i jury, które w sprawie wyboru filmu było jednomyślne. Mamy nadzieję, że „Jestem William” zdobędzie również główną nagrodę całego festiwalu – „Wędrujące Koziołeczki”.

Galę podsumowującą zmagania festiwalowe w Gołdapi uświetniły występy śpiewającej młodzieży z Domu Kultury w Gołdapi oraz pokaz krótkometrażowego filmu przygotowanego podczas poprzedniej edycji festiwalu przez gołdapską młodzież.

Odbyła się również projekcja pozakonkursowego filmu produkcji polskiej pt. „Dzień czekolady”. Gala zamknęła oficjalną część imprezy, jednak grupa młodzieży licealnej wzięła dodatkowo udział w odbywających się w Domu Kultury warsztatach z tworzenia i montażu filmów prowadzonych przez specjalistów z Poznania.

Powiązane artykuły