Dzień Kundelka w przedszkolu ZPEW

Jestem piesek, to rzecz wielka / nie zabawka, nie kukiełka / gdy mnie wołasz mówię hau, / gdy całujesz buzi dam. Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Przez dwa tygodnie w przedszkolu prowadzona była zbiórka karmy dla psów z przydomowego schroniska „ Bezdomniaki”. Tego dnia odwiedziła nas również pani Marta Gawryluk ze Schroniska Dla Zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem.

Pies to przecież nie zabawka! Przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies-kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość! Dzieci wysłuchały wierszyków, których bohaterami były pieski i żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych.

Rankiem też przybył do przedszkola nieoczekiwany gość – Juka – piesek rasy Shih tzu. Dzieci były bardzo przejęte i niezwykle zainteresowane. Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci dzieci i Juki też…. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za okazane serce i przyłączenie się do zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt.

Wychowawczynie przedszkola


Aktualności

Powiązane artykuły