Dzięki tym zajęciom dzieci lepiej poznały zasady ochrony przyrody…

„Leśniczy – przyjaciel lasu”. Pod takim hasłem 17 października roku uczniowie klasy 4A i 4C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi rozpoczęli nową przygodę. Uczestniczyli w nietypowej godzinie wychowawczej, którą poprowadziła pani leśniczy Marzanna Konieczny, pracownik Nadleśnictwa Gołdap.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pracą leśniczego, poznali zasady planowanej gospodarki leśnej. Zapoznali się z rolą lasu jako miejscem produkcji drewna, miejscem życia zwierząt i wypoczynku człowieka. Pani Konieczny zaprezentowała narzędzia niezbędne w pracy leśnika, służące do dokonywania pomiarów i rejestrowania drzewostanu.

Uczniowie mieli również okazję utrwalić i poszerzyć swoje wiadomości na temat mieszkańców lasu. Pani Marzanna bardzo ciekawie i barwnie opowiadała dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Przypomniała wszystkim, że człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Zajęcia ukazały ciężką pracę leśnika, która dla pasjonata lasów może być wielką przyjemnością.

Dzięki tym zajęciom dzieci lepiej poznały zasady ochrony przyrody, opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Pani leśniczy wyczerpująco odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez dzieci. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak prowadzonej lekcji.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marzannie za wspaniałą lekcję i liczymy, że w niedługim czasie spotkamy się ponownie– tym razem w lesie.

Wychowawczynie: Justyna Przekop i Joanna Słupecka


Aktualności

Powiązane artykuły