Czarna Wieś jest kolorowa!

Klasa Vd Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi pod koniec września spędziła 3 dni na biwaku w Czarnej Wsi nieopodal Rajgrodu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Okazało się, że czarna z nazwy wieś jest malownicza i przyjemna, pełna pastelowych barw początku jesieni.

Tam uczniowie żegnali lato i witali jesień. Planowali ów biwak jeszcze w czerwcu, a pobyt dofinansowano im ze środków Gminy Gołdap w ramach projektu Oddycham Świadomie (OŚ).

To był udany biwak, uczący samodzielności i współpracy w pokojowych relacjach. Spali wprawdzie w budynku, ale sami gotowali (np. „kociołek” na ognisku, naleśniki w kuchni), zwiedzili Rajgród, a w formie niespodzianki odwiedzili jeszcze, w drodze powrotnej do domu, ełcką papugarnię.

Zabawy były przeplatane warsztatami o charakterze socjoterapeutycznym, prowadzonymi przez Alinę Pałys i Ewę Jurkiewicz. Uczniowie przybliżyli sobie empatyczny język żyrafy i dowiedzieli się, jak omijać agresję słowną szakala. Czy pomogło? Na pewno nie w stu procentach, ale na wszystko potrzeba czasu. Biwak z minimalnym korzystaniem z telefonów, bez mediów przez 80% imprezy. I udało się, i wrócili zadowoleni. W załączeniu fotorelacja z Czarnej Wsi.

Wychowawca klasy V d SP 1


Aktualności

Powiązane artykuły