Brązowe medale na szyjach siatkarzy z „Trójki”

W dobrych humorach wrócili z Dobrego Miasta w czwartek, 17 października, młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Podczas Turnieju Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej „4” chłopców wywalczyli brązowe medale zajmując trzecie miejsce.

Rywalizowało pięć najmocniejszych zespołów z województwa przy systemie „każdy z każdym”. Drużyna SP 3 Gołdap w składzie: Szymon Wysocki, Piotr Zadroga, Piotr Dadura, Grzegorz Ratuszny, Nikolas Krynicki, Igor Luty i Samuel Brzozowski pokonała 2:0 – SP 2 Dobre Miasto i 2:0 SP 1 Olecko oraz uległa 0:2 – SP Dywity i 0:2 – SP 1 Dobre Miasto.

Wywalczony brązowy medal na szczeblu województwa jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi imprezami siatkarskimi w tym roku. Główne trofeum w czwartek zdobyli chłopcy z SP Dywity, którzy odnieśli komplet zwycięstw, tracąc seta tylko w meczu z drugą drużyną turnieju – SP 1 Dobre Miasto.

Nagrodami w mistrzostwach były puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobrym Mieście i Zespół Szkół w Dobrym Mieście.