Bez prawa jazdy i po alkoholu wsiadł za kółko. Spowodował kolizję i uciekł

Sporo przewinień w jedno popołudnie popełnił 34-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Wypił, wsiadł za kierownicę, spowodował kolizję i uciekł… Na dodatek okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grożą mu dwa lata za kratkami.

Do zdarzenia doszło w czwartek (17.10) około 16:20. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na Osiedlu II w Gołdapi. Na miejscu okazało się, że kierowca skody nie zachował należytej odległości od volkswagena, uderzył w niego i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak policjanci nie musieli go długo szukać.

Dzięki informacjom od świadków funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli na ul. Warszawskiej. Ustalili, że za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile. Na dodatek okazało się, że nie tylko z tego powodu nie powinien był siadać za kółkiem – mężczyzna nigdy nie postarał się o prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz poniesie konsekwencje. W piątek (18.10) usłyszał zarzuty do których się przyznał. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za samo kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat i kara pozbawienia wolności do lat 2. A oprócz tego odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie autem bez uprawnień.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Bez prawa jazdy i po alkoholu wsiadł za kółko. Spowodował kolizję i uciekł

 1. Dora

  Zupełnie nie rozumiem postępowania Redakcji. Pod tym materiałem tyczącym wypadku można komentować. Pod materiałem podobnym „POTRĄCIŁ KOBIETĘ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH” i „Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, co nie przeszkadzało mu w kierowaniu bmw” oraz „Miał blisko promil i wsiadł za kierownicę audi” komentowanie jest wstrzymane. Gdzie logika?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. No, nie ma logiki:-) Odruchowo wyłączone zostały komentarze. Zwykle wyłączam głównie w informacjach ze szkół…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...