Przyjaciele Przyrody z SP nr 2 w Gołdapi informują: Recykling Daje Owoce w Gołdapi-:)

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Recykling Daje Owoce. Akcję koordynuje Alina Oleszczuk, nauczycielka, która od wielu lat prowadzi na terenie szkoły różne proekologiczne inicjatywy.

Tym razem uczniowie, nauczyciele, przyjaciele szkoły zbierają zużyte baterie oraz drobne zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne w zamian otrzymując pyszne i zdrowe owoce. Równocześnie ze zbiórką trwa akcja informacyjna na temat elektroodpadów, którą prowadzą uczniowie, wśród szkolnej społeczności oraz mieszkańców.

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw PSZOK-i – czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę.

Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!

Akcja „Recykling Daje Owoce” organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. – https://erp-recycling.org/pl-pl/ – firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji „Recykling Daje Owoce” jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu. Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu,

Nasza akcja już trwa, dołącz do niej.

W naszej szkole jest wesoło i owocowo.

Popatrzcie tylko.

Zapraszamy 1 października 2019 roku do naszej szkoły, sala nr 20.

Czekamy na Was od 8.00-do 12.00

Przyjdź, przynieś baterie.
Zjedz, pyszny, zdrowy owoc.

Powiązane artykuły