Cytryna dla osób łamiących przepisy

Policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję „ŻÓŁTA CYTRYNA
O BEZPIECZEŃSTWIE PRZYPOMINA”. W trakcie akcji najmłodsi rozdawali wzorowym przechodniom odblaski, natomiast sprawcy wykroczeń karani byli cytrynką i pouczeniem.

W czwartek (19.09) policjanci wspólnie z uczniami Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi przeprowadzili akcję „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. Na ulicach miasta, maluchy wręczały wzorowym przechodniom odblaski a tym, którzy nie przestrzegali przepisów przekazywały kwaśną cytrynkę. Osoby przechodzące nieprawidłowo (np. w miejscu niedozwolonym, bez rozglądania się) były uczone przez dzieci zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była uroczysta odprawa z Starostą Gołdapskim Marzanną Wardziejewską i Komendantem Policji mł. insp. Sylwestrem Symonowiczem.

W ciągu godziny dzieci wręczyły 25 elementów odblaskowych a 34 osoby zostały „poczęstowane” cytrynką. Za wzorowe pełnienie zadań, dzieci nagrodzono kamizelkami i workami odblaskowymi. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, pamiętajmy jak istotne jest kreowanie wśród nich prawidłowych zachowań.

Działania przeprowadzono w ramach projektu „ON, TY i JA RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO – II EDYCJA” Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły