Powiązane artykuły

28 komentarzy do “Transmisja i retransmisje sesji Rady Miejskiej

 1. LOT

  Proszę publicznie odpowiedzieć gdzie jest burmistrz, skarbnik i sekretarz?
  Czy to prawda, że przebywające Chinach?
  Na czyj koszt? Ile poleci na to z budżetu gminy? Łącznie z wypłaconymi delegacjami, dowozem, powrotem, wynagrodzeniem kierowcy?
  Co za interesy Gołdap prowadzi z Chinami?
  Gdzie jest Piecia, który tak głośno wypominał każdy wyjazd Mirosa? A Tobolski? Cisza!!!!!!

  1. Natan

   Rozsądne pytanie, zwłaszcza, że przewodniczący Rady nic na temat nieobecności pierwszych osób w Gminie nie mówi. Kolejny błąd pana Wojciecha Hołdyńskiego! Do tego trzeba spytać, dlaczego kiedy padł punkt o sprawozdaniu burmistrza z okresu miedzysesyjnego, a pan wice Morzy (kolejny zawód, panie wice!) proponuje by „przenieść to na kolejną Sesję” – pan przewodniczący nie pyta radnych o decyzję i nie głosuje tej sprawy. To już tak jest, że Rada nic nie może? Nawet się Rady nie pyta o zdanie? Po prostu przyjmuje propozycje burmistrza (vice) i tyle? Czy radni są jeszcze radnymi, panie przewodniczący? Czy pan tam tylko siedzi czy ma coś do powiedzenia i zdecydowania?

  2. Maniek

   Na tych dwóch wymienionych nie ma oczywiście co liczyć, ale gdzie są stosowne pytania radnych odnośnie tej sprawy?

  3. Orientalista

   Może chociaż jakieś ładne fotki tego chińskiego wojażu (jeżelisz to prawda) nasz pan bur. i jego dwie wsparcie merytoryczne zamieszczą na FB. A potem pokaże je w trybie obiegowym radnym i przewodniczącemu tejże rady. I będzie zachwyt powszechny, na gminę całą. Do Chin daleko, ale można jeszcze dalej. No fantastyczni radni nasi, a wy kiedy „polecicie” za burmistrzem? Przecież przykład idzie z „góry” 🙂

   1. Anonim

    Jeszcze trzecie wsparcie merytorynne.Najpiękniejsze poleci ciekawe gdzie?Żałosne. Ojej nie zabrali.

    1. Anonim

     Też ktoś jeździ ale w innym kierunku.Wielki Brat wszystko nagrywa.

     1. Anonim

      Hotel Górecki.Lidzbark Warmiński.

  4. Ja

   https://ro.com.pl/chinczycy-zainwestuja-w-goldapskiej-dzielnicy-uzdrowiskowej/01378922

   1. ktos

    Tam, gdzie pojawiają się Chińczycy ze swoimi interesami, zaczynają się kłopoty i wielkie problemy mieszkańców.Warto zapytać mieszkańców turystycznych regionów w Polsce- najbliżej nas- Kruszyniany.Czy my mieszkańcy daliśmy przyzwolenie na pomysły Burmistrza ?

 2. M&M

  Pan Radny M. Matuszewski chyba nigdy faktycznie nie był w toalecie, która mieści się na Dworcu PKS albo nie umie liczyć z tego co mi wiadomo, a byłam tam niejednokrotnie jest tam więcej toalet. W samej damskiej są 3 bądź 4 kabiny przypuszczam że w męskiej jest podobnie oprócz tego jest tam też toaleta dostosowana dla niepelnosprawnych. Kolejki??? Naprawdę Pan je widział??? Czyli jak rozumiem był Pan Panie Mioduszewski tam obecny od godzin rannych aż do końca rynku??? Ja tam nigdy kolejek nie zauważyłam będąc kupującym a i od czasu do czasu też sprzedającym.

  1. Zenek

   Jeśli była pani sprzedającym to zapewne pilnowała pani swego kosza z jajkami a nie kolejek.

 3. Hanka

  panie przewodniczący Hołdyński, co z tego, że Rada, więc i Pan, przyjmuje skargi i uznaje je za zasadne, skoro potem nic pan dalej z tym nie robi. Myślę, że pan czeka aż prokurator dobierze się panu do tyłka za bezczynność urzędniczą.

 4. Mira Z.

  Panie radny Makarewicz, nie wystarczy „naprawić” to co było złe. Trzeba jeszcze „zadośćuczynić krzywdzie”. Chodzi o wysłuchania u burmistrza. Czy ktoś i jak został za dotychczasowe błędy ukarany?

  1. Zbigniew Makarewicz

   Pani Miro, czy ktoś został ukarany ? Raczej nie, ale tego pewien nie jestem. Wiem tylko tyle, że wszelkie niezgodności zostały natychmiast poprawione, skarga nie tylko przez komisję, ale również przez Radę Miejską została uznana za zasadną, czy oprócz usunięcia niezgodności coś zostanie poczynione w tej sprawie …. zobaczymy

   1. Tyz prowda

    Panie Zbyszku, gdyby tak wszystkie sprawy ze skarg uznanych za zasadne zostały natychmiast naprawione nie byłoby pretensji.

 5. Czarek

  W interpelacjach radnego Wawrzyna najciekawsza jest kwestia powiększania zasobu mieszkaniowego. Pytanie o liczbę zakupionych mieszkań (w budżecie przewidziano na program budowy/wykupu mieszkań niebagatelną kwotę ponad 1miliona 700 tys. zł!) jest bardzo zasadne, w tym także pytanie o cenę za 1metr2. W Gołdapi wiadomo, że mieszkania w blokach na Nadbrzeżnej, Kolejowej i Podgórnej oscylują w kwocie ok. 3300 zł za 1m. Zobaczymy za ile kupi mieszkania Gmina, i od kogo. Sądzę, że jak kupuje się hurtowo to cena powinna spaść. Więc niecierpliwie czekam na odpowiedź zwłaszcza na to pytanie.

 6. Asia

  Pytania pana Mioduszewskiego o oświatę są powtórzeniem wielokrotnego już zadawania pytań w tej sprawie na poprzednich Sesjach. Nikt nigdy nie odpowiedział jakie były koszty ” reformy” oświaty w Gołdapi i nikt nigdy nie powiedział, że zwrócono się o zwrot tych nakładów do ministerstwa, które zapewniało ustami ministry Zalewskiej, że „wszystkie wydatki zostaną zwrócone”.

 7. ktoś

  Burmistrz i damy dworu na wyjeździe.Kto występuje w tej drużynie jako tłumacz?Rozpasanie z każdym rokiem coraz większe! Dodać należy jeszcze nieobecność na radach powiatu dyrektora Zakładu Przyrodoleczniczego który jeszcze nie powstał- radnego powiatowego Podziewskiego Mariana , którego szefem jest dyrektor wodociągów- też radnego powiatowego, sołtysa,bhp-owca w wielu firmach (też nie ma czasu na posiedzenia Rady Powiatu). Ludzie, jakich radnych wybraliśmy?Bareja miałby gotowy scenariusz!

  1. Stefek

   Faktycznie, obaj bardzo zajęci radni nie mieli czasu na jakąś tam Sesję Rady Powiatu. Są ważniejsze sprawy, choćby przesiadywanie w biurze na stadionie. A może znów „leczenie”?

  2. Anonim

   Jedna dama została.A szkoda .Bez szefa cichutka jak myszka.Szkoda gadać.

   1. Anonim

    A szef dale ślepy.

 8. Andrzej

  Nie chcę komentować wyjazdu Burmistrza i dwóch Pań do Chin.Poczekam na konkrety,efekty i więcej informacji.
  Nurtuje mnie natomiast nadal sprawa dot. zlikwidowanego na wniosek Hołdyńskiego PECU. Otrzymałem informacje ,że gmina ani nie sprzedała sieci przesyłu ciepła,ani nie wydzierżawia jej nikomu i nie otrzymuje żadnych pieniędzy. Mam więc konkretne pytanie do Burmistrzów. W jaki sposób Pan Andrysiewicz dostarcza choćby swoje cierpło do Opieki Społecznej na ul Jaćwieskiej 9. Czy może gorącą wodę na ogrzewanie budynku pracownicy noszą wiadrami.? Wiem .że to afera na 100 % ale dlaczego władza nie chce tego wyjaśnić .Może czekacie . aż sprowadzę telewizję i nagłośnię ten temat na całą Polskę.

  1. Burczymucha

   „Król Lew – Zuch Burczymucha – Andrzej” wściekł się, dopiero pokaże gdzie raki zimują, aż gęsia skórka wylazła mi na grzbiecie. Strach się bać! Bryyy….

  2. Trelemorele

   Endrju widzisz twój burmistrz też z tym nic nie robi bo nie ma w tym interesu i robić nic nie będzie. Ale ty go nie gryziesz ciekawe jaki masz w tym interes. Może wyjaśnia to w Chinach za twoje i moje, nasze pieniądze w doborowym towarzystwie albo podpisuje kontrakt na nowe Chińskie WIATY. Z przewodniczącym nie wyszło, a taka afera miała być to teraz Opieka, jak z opieką nie wyjdzie to co jest dalej ? Gdzie będą nosić wiadra z gorącą wodą? Powiadom jeszcze Częstochowę i Watykan. Jak zwykle dużo krzyku nic więcej.
   A jaki ten nasz burmistrz teraz nie aktywny na FB nikogo z Gołdapi nie spotkał w Chinach jak w Brukseli nikogo nie pozdrawiam ciekawe… . Może szaro buro i ponuro w tych Chinach i nie ma czym się chwalić.

 9. Andrzej

  Nie macie zielonego pojęcia moi „drodzy” miłośnicy o jednej z największych afer w Gołdapi,którą jest likwidacja Gminnej Spółki PEC.
  Kilka faktów może wam otworzy oczy i włączy myślenie ,że nie są to moje fanaberie tylko gigantyczna afera ,na której my mieszkańcy straciliśmy
  ogromne miliony i niezależność w dostawach ciepła.
  1. PEC był fatalnie zarządzany przez Zarząd i Pawelskiego,a w Radzie Nadzorczej była pani Wożniak i Duchnowski.,którzy z mocy stanowisk mieli obowiązek kontrolowania i informowania o jej kondycji.
  2.Już w 2008 r. Pan Burmistrz chwalił się,że po wielu latach udało się znależc nowego operatora pana Andrysiewicza,który kupił od Gminy działkę i na Żeromskiego wybudował ciepłownię..Oczywistym więc było,że właściciel PEC u czyli Burmistrz i radni świadomie będą doprowadzali Spółkę do upadłości,żeby zrobić monopolistą upatrzonego
  Stanisława z Tarnobrzega.
  3.W międzyczasie Hołdyński budował dom na Jaćwieskiej i nielegalnie podłączył się do sieci PEC. (Jest zeznanie w prokuraturze byłego pracownika PEC) W dniu 25 czerwca 2012 r Przew.Rady Miejskiej Wojciech Hołdyński złożył wniosek na sesji RM żeby pokryć długi PEC za publiczne pieniądze w kwocie 1 700 000 zł.Następnie złożył kolejny wniosek ,żeby zlikwidować Gminną Spółkę PEC i faktycznie oddać w ręce Stanisława Andrysiewicza monopol na dostawy ciepła w całym mieście.
  4.Jak wynika z odpowiedzi Burmistrza na moje wnioski w trybie ustawowym Gmina nie sprzedała sieci przesyłu ciepła i pozostałej infrastruktury i również nie wydzierżawiła jej nikomu.
  Rodzi się więc pytanie , na jakiej podstawie i w jaki fizyczny sposób Pan Andrysiewicz przesyła od kilku lat ciepło dla mieszkańców Gołdapi.
  W międzyczasie ( 10 marca 2015 r) w obecności wielu mieszkańców złapałem Hołdyńskiego na gorącym uczynku,jak kradł ciepło na szkodę Wspólnoty Warszawska 1 .To Andrysiewicz polecił odcięcie lewych podłączeń od domu Przew. Rady Miejskiej i gorąca woda z jego domu spłynęła do rowu.I on i jego sąsiad Zaborowski zostali pozbawieni ciepłej wody w kaloryferach ,wezwali więc hydraulika Piotra W. żeby szybko coś zrobił bo to dopiero marzec.
  To są fakty.Wielu obecnych i dawnych samorządowców powinno stanąć przed sądem za świadome działania na szkodę interesu publicznego czy to się wam podoba czy nie będę nadal zgłębiał ten temat i uczciwych ludzi proszę o wsparcie ,żeby wreszcie winni tych przekrętów zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej z art. 231 kk. Jak widać niestety wielu obywateli nadal popiera Hołdyńskiego zamiast wyeliminować jego z życia publicznego na zawsze.
  Andrzej Tobolski

  1. J

   Mimo całego oszołomstwa – interesujące. Chciałbym dogłębnego wyjaśnienia tej kwestii.

 10. ja

  Panie Andrzeju,ma Pan moje poparcie,proszę się nie poddawać,a prawda zawsze zwycięży.