Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

wykonczenie pod klucz

Stało się! Podjąłeś decyzję o zakupie mieszkania lub o kapitalnym remoncie już posiadanego. Teraz pozostaje zastanowić się, w jakim stylu ma być urządzone mieszkanie i z czyjej pomocy będziesz korzystać, żeby jak najszybciej móc wykończyć mieszkanie i wprowadzić się do niego. Jak wybrać najkorzystniejszą opcję prac remontowych?

Co oznacza wykończenie mieszkania?

Wykończenie mieszkania oznacza dostosowanie instalacji wewnętrznych, przeprowadzenie prac malarskich i gipsiarskich, zamontowanie podłóg, instalację sprzętu AGD, obsadzenie drzwi i powieszeniem oświetlenia. Do tych prac dochodzi także kompleksowe wykończenie łazienki i kuchni. Niezależnie od tego, czy są to prace przy nowo zakupionym mieszkaniu czy remont zamieszkiwanego już lokalu, istotny jest budżet.

Rodzaje wykończenia mieszkania

Wyróżnić można trzy rodzaje wykończenia mieszkania. Są one zależne od wysokości budżetu przeznaczonego na to działanie. Pierwsza opcja, w którą trzeba włożyć najwięcej pracy to remontowanie „na własną rękę”, kiedy samodzielnie zajmujemy się wszystkimi pracami. Samodzielne wykończenie mieszkania pozwala trzymać kontrolę nad budżetem oraz wyborem materiałów zależnie od finansów, ale niestety – nie mamy pewności, że prace wykonamy na takim samym poziomie, jak profesjonalna firma remontowa. Jeśli przeliczmy koszt poniesiony na godziny spędzone nad remontem, urlop poświęcony na wykonanie tych prac, może się okazać, że zaoszczędziliśmy zaledwie kilkaset złotych.

Drugą opcją wykończenia mieszkania jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się remontami. Ekipa remontowa zajmie się dopracowaniem detali zgodnie z wizją klienta. Prace wykończeniowe wykonywane przez ekipę remontową są zdecydowanie mniej czasochłonne i dają pewność, że instalacje wykonane są fachowo.

Doświadczeni pracownicy oferują również możliwość wykończenie pod klucz, które polega na kompleksowej obsłudze, obejmującej wszystkie prace remontowe włącznie z malowaniem ścian, podpinaniem instalacji elektrycznej, wody, układaniem płytek i wielu innych. Koszty takiej usługi rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy remontowanego mieszkania.

Jak szybko wykończyć mieszkanie?

Najlepiej skorzystać jest z usług profesjonalnej ekipy remontowej, która ma doświadczenie poparte realizacjami. Są oni skarbnicą wiedzy, źródłem praktycznych podpowiedzi oraz wielu inspiracji.


Porady

Powiązane artykuły