Zespół SP 3 UKS „Trójka” Gołdap zagrał w finale Polski

W dniach 23 – 26 czerwca w Zabrzu odbył się Wielki Finał XXV Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2019. Po raz dwudziesty pierwszy turniej rozgrywany był w Hali Widowiskowej MOSiR w Zabrze.

W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „czwórek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do zabrzańskiego finału walczyło kilkanaście tysięcy zespołów (47 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet na finał Polski otrzymywały tylko dwie najlepsze drużyny z 16 województw. I tak do areny zmagań, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu zjechało najlepszych blisko 900 zawodników i zawodniczek, w trzech kategoriach – „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów.

W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale Mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki, a emocje sięgały zenitu. W zabrzańskim finale po bardzo udanym sezonie i po fascynującym awansie wystąpił zespół „czwórek” SP 3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Aleksander Nyga i Olaf Rykaczewski. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza po rozegraniu 11 spotkań zajęli w Mistrzostwach Polski 23 miejsce. Chłopcy zmierzyli się z drużynami: KS Wifama Łódź, UKS Piast Krotoszyn, SP 21 Lublin, Ikar Legnica, Start Dobromierz, IKS Atak Elbląg, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, SP Łochowo, SSP Nr 1 UKS Bronek-Koszalin 1. Wygrali sześć spotkań i ponieśli pięć porażek w tym trzy po tie-breaku. Widać było, że młodzi adepci siatkówki z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem i determinacją oraz bólem (Mieszko na samym początku drugiego dnia rywalizacji skręcił kostkę, ale nie poddał się) walczyli o realizację swoich sportowych marzeń.

Na pewno sukcesem jest już udział w Wielkim Finale Kinder + Sport i możliwość przeżycia niesamowitej przygody. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera czy rodziców, ale i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Zabrza finansowo: Zbigniew Pasiuk, Tomasz Luto (Burmistrz Gołdapi), Piotr Becz (IRYD), Tomasz Brzeziński (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Krzysztof Świtaj (TOP-KOP), Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Anna Nadgłowska (FWPR), Ryszard Pawlukanis (PALWOD), Patryk Proniewicki (PRONIEK), Jacek Bogdan (Turystyczna), Krzysztof Suchocki (KRAM), Robert Nyga, Robert Buczyński (RBB Jaja z Mazur), Zbigniew Świtkiewicz. Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę. Przez trzy dni turnieju przed halą MOSiR w Zabrzu rozstawiona była specjalna strefa Joy of Moving, w której to zawodniczki i zawodnicy mogli chwilę odpocząć pomiędzy meczami. Organizatorzy przygotowali również boiska do gry w siatkówkę plażową, na których uczestnicy mogli pograć i potrenować z Ambasadorami Kinder + Sport. Najlepsze drużyny w Polsce dopingowali: Sebastian Świderski, Grzegorz Szymański, Grzegorz Bociek jak również Paweł Korzeniowski. Zespoły otrzymały nagrody w postaci: pamiątkowych medali, koszulek, dyplomów, bidonów na wodę Kinder + Sport, ręczników Kinder + Sport, worków sportowych oraz Voucherów o wartości 100 zł, który można zamienić na bilet na wejście na dowolny mecz reprezentacji Polski w tym sezonie. Główną nagrodą w turnieju był wyjazd na XVII Memoriał Huberta Wagnera do Krakowa, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach Marek Magiera Organizatorem Finału Polski w Zabrzu był Polski Związek Piłki Siatkowej, Śląski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska oraz PKN ORLEN. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Powiązane artykuły