Włamał się i zabrał kosztowności

Wybił okno w drzwiach wejściowych domu jednorodzinnego, wszedł do środka i ukradł m. in. biżuterię i pieniądze – w ten sposób 37-latek spowodował straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Policjantom udało się odzyskać część mienia, a historia znajdzie swój finał w sądzie. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi nawet 15 lat więzienia, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”.

W minioną środę 17 lipca br. policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w gminie Gołdap. Sprawca poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza budynku skąd ukradł biżuterię, kosmetyki, narzędzia oraz pieniądze w polskiej i obcej walucie.
Właścicielka oszacowała wartość skradzionych rzeczy na kwotę ponad 19.000 złotych.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że prawdopodobnym sprawcą tego zdarzenia jest 37-latek, który mieszka w tej samem miejscowości, w której doszło do włamania. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Teraz 37-latek odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na to, iż działał w warunkach powrotu do przestępstwa (tzw. recydywy).

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły