Rosjanin próbował przekupić funkcjonariuszy SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali Rosjanina, który próbował wręczyć 800 EURO łapówki, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W poniedziałek, 29 lipca, w powiecie suwalskim, patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen. Autem podróżowali obywatele Rosji, narodowości azerskiej.

Funkcjonariusze SG ujawnili w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdującej się w zbiorniku paliwa 31 800 sztuk nielegalnych papierosów o wartości 22 tys. zł. W trakcie przeszukania, z pojazdu wysiadł 60-letni pasażer i próbował wręczyć funkcjonariuszom Straży Granicznej 800 EURO w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze pieniędzy nie przyjęli, a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych.

Pojazd został zatrzymany. 50-letni kierowca i o 10 lat starszy kolega odpowiedzą za przemyt papierosów. Natomiast Rosjanin, który próbował wręczyć korzyść majątkową, usłyszał zarzuty z art. 229 § 1 i 3  kodeksu karnego.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Rosjanin próbował przekupić funkcjonariuszy SG

 1. mrówek

  następny który jechał na pewniaka, kamery na granicy są, karają POLAKÓW za 5-6 paczek a tu proszę co idzie.

  1. Sond

   Ale przecież nie przeszło.

   1. 5 mrówek

    nie zatrzymali go na granicy, granicę na spoko przejechał z taką ilością, osobówką, czytaj ze zrozumieniem

 2. Czarodziej

  Z racji tego że nie można komentować „Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Fotoreportaż” to parę słów tutaj:
  Tak naprawdę nie tylko wojsko mogło wystawić wartę. Prowadzący pożal się Boże, brak słów. Szkoda że przy okazji Urząd Celny i Straż Graniczna czy też Policja nie oblecieli od razu parku, dzisiaj znowu dwa razy zaczepiono mnie, czy nie chcę kupić papierosów… ale zapomniałem w Gołdapi można handlować papierosami za wschodu, tyle lat ci sami ludzie na legalu. Przynajmniej turyści mają co opowiadać.
  Chciałbym zapytać się przy okazji, słyszałem może plotki, w jakim celu wybiera się nasz Burmistrz do Chin wraz z dwiema paniami ? Wycieczka na koszt podatników czy interesy, a jak interesy to chciałbym zapytać jakie ? Bo jestem bardzo tego ciekaw, może nowy kontrakt na informatyzację urzędu albo jej ukończenie?

  1. Nik

   Prawdopodobnie chodzi o znalezienie w Chinach porządnego wykonawcy na poprawienie odcinka drogi w Galwieciach, który wykonano bez zapytania ofertowego i na dwa dni przed wyborami.

 3. ja

  do Czarodziej
  Widzę ,że następnemu nic się nie podoba, to prowadzący,to Burmistrza wyjazdy,napisz jeszcze że kostka nie równo ułożona, jaki Ty biedny,spokojnie przejść nie możesz przez park,wszyscy cię zaczepiają i chcą sprzedać ruskie fajki(o dziwo nikt mnie nie zaczepia i nie proponuje żadnych fajek)
  następnym razem jak ktoś będzie Cię zaczepiał to są odpowiednie służby proszę dzwonić.

 4. ktoś

  Tam gdzie Chińczycy zwęszą interes- mieszkańcy mają WIELKIE KŁOPOTY! NIE POTRZEBA NAM GOŁDAPIANOM ZAWIERAĆ ZNAJOMOŚCI Z CHIŃCZYKAMI. W KRUSZYNIANACH- gdzie kwitnie turystyka i ludziom żyło się w miarę spokojnie CHIŃCZYKI WYKUPILI ZIEMIE I STAWIAJĄ NA KILKANAŚCIE TYSIĘCY KUR WIELKIE KURNIKI!!!GOŁDAPIANIE-bądźcie ostrożni i uważni, bo burmistrz może coś ciekawego wymyślić przy pomocy chińktoczyków!!!

  1. Dzwonnik

   Więc trzeba się temu przyjrzeć i monitorować w przyszłości.