Który robot będzie najlepszy? – testujemy odkurzacze automatyczne

ktory robot bedzie najlepszy testujemy odkurzacze utomatyczne

Każda osoba, która ceni sobie urządzenia domowe na pewno nie raz słyszała już o odkurzaczach automatycznych, czyli sprytnych robotach sprzątających nasze mieszkania za nas. Choć jeszcze nie tak dawno temu wydawałoby się to wręcz niepojęte – mało kogo dziwi już widok tego niewielkich rozmiarów krążka, który jeździ po podłodze. Dlaczego jesteśmy tak zafascynowani jego działaniem? Wynika to przede wszystkim z faktu, że pozwala on na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu i jednocześnie wykonuje za nas jedną z najmniej lubianych czynności. Nie ma chyba osoby, której odkurzanie mieszkania faktycznie sprawiałoby ogromną radość.

Producenci tego urządzenia postawili sobie za zadanie ułatwienie codziennego funkcjonowania ludzi i jednoczesne opracowanie czegoś, co faktycznie sprawnie wykona swoje zadanie. Tak właśnie powstał robot automatyczny, który już od dobrych kilku lat gości w domach wielu Polaków. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla matek, które poprzez jego uruchomienie mogą poświęcić się opiece nad dzieckiem – a jednocześnie dbać o czystość mieszkania i eliminowanie wszelkich niebezpiecznych zarazków i alergenów. W momencie, gdy wiemy już, że jesteśmy faktycznie gotowi zainwestować swoje pieniądze w ten sprzęt – pojawia się najtrudniejsza kwestia. Urządzenie, które kosztuje sporą sumę pieniędzy powinno być wybrane starannie i z dopasowaniem do naszych indywidualnych potrzeb – a wcale nie jest to taka łatwa sprawa. Dzisiejsze sprzęty oferują ogromną ilość funkcji, przeróżne tryby i inny czas pracy bądź ładowania – o wszystkim tym musimy zdecydować podczas wyboru własnego odkurzacza. Jeżeli również u Ciebie kwestie te wywołują ból głowy i nie jesteś w stanie wybrać czegokolwiek – może poza oczekiwanym kolorem – możemy Ci pomóc. Chcemy pokazać Ci dzisiaj kilka przetestowanych przez nas modeli, które zostały poddane wnikliwej ocenie. Być może przedstawione przez nas dane i parametry rozjaśnią Ci sytuację i sprawią, że już niedługo w twoim domu zagości wymarzony odkurzacz automatyczny.

Czym jest robot sprzątający? 

czym jest robot sprzatajacy

Automatyczne roboty sprzątające wyglądem przypominają raczej jakiegoś rodzaju zabawkę – niż faktyczne urządzenie do sprzątania. Są raczej nieduże i okrągłe, a ich zasilanie jest możliwe poprzez wbudowany akumulator. Wymaga on regularnego ładowania i dlatego tak ważne jest uprzednie sprawdzenie tego, ile czasu należy na to poświęcić w tym konkretnym modelu. Im dłuższy czas ładowania, a krótszy czas pracy – tym mniejszą satysfakcję będziesz czerpać z jego użycia. 

Robot sprzątający zbiera pozytywne opinie użytkowników, którzy są zachwyceni tym, jak radzi sobie z czyszczeniem podłóg. Niektórzy oczywiście nie wierzą, że będzie on w stanie odkurzyć nasze panele tak samo jak zrobilibyśmy to sami – ale jest to jednak zupełnie możliwe. Robot sprzątający może to zrobić nawet dokładniej! Wynika to z faktu, że jest zaprojektowany w taki sposób, aby samodzielnie opracowywał sobie dokładną trasę, którą musi pokonać, aby wyczyścić cały pokój. Nie pomija więc żadnego miejsca, a szczególnie trudne zabrudzenia traktuje z podwójną mocą. 

iRobot Roomba 980 – nowoczesny domowy asystent 

iRobot Roomba 980 - nowoczesny domowy asystent

Jednym ze sprzętów, który chcemy Ci dzisiaj zaproponować jest zbierający znakomite opinie iRobot Roomba 980. Urządzenie to cieszy się niesłabnącą popularnością od momentu, gdy tylko pojawiło się na rynku. Posiada ono specjalny system i czujniki zapewniające idealną nawigacje w każdym pomieszczeniu i daje Ci możliwość sterowania odkurzaczem poprzez użycie aplikacji. Oznacza to, że bez żadnego problemu możesz wyjść z mieszkania i włączyć swój sprzęt dopiero wtedy, gdy będziesz już w pracy. Wyobraź sobie, że wracasz do domu, który został świeżo wysprzątany – choć nikogo w nim nie ma! 

Tym, co może początkowo zniechęcić jest cena sprzętu iRobot Roomba 980 – nie jest to na pewno tanie urządzenie. Jeżeli jednak jesteś już zdecydowany na taką inwestycje i zebrałeś odpowiednie fundusze – ten właśnie sprzęt powinien sprawdzić się idealnie. Nie musisz obawiać się o to, że spadnie ze schodów bądź pominie trudno dostępne miejsca – robot sprawnie manewruje pomiędzy meblami i pozwala na dokładne wyczyszczenie całego pomieszczenia. 

iLIFE A4S – niepozorny, ale skuteczny 

iLIFE A4S - niepozorny, ale skuteczny

Stosunkowo dobre opinie klientów zbiera także iLife A4S, czyli odkurzacz o wiele tańszy niż wcześniej wymieniany produkt. Jego zakup to dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie jest do końca przekonany czy na pewno przyda mu się robot – ale chciałby wypróbować jego działanie. W takim przypadku nie warto inwestować bardzo dużej sumy w coś, do czego nie jesteśmy do końca przekonani. 

Test odkurzacza iLife A4S wykazał, że posiada on wszelkie niezbędne funkcje do sprawnego wyczyszczenia mieszkania. Jest on w stanie pracować przez naprawdę długi czas i posiada ciekawe tryby sprzątania. Nie będzie on prawdopodobnie radził sobie z bardzo poważnymi zabrudzeniami i ma na pewno więcej słabych stron niż odkurzacz iRobot – ale spełnia swoje podstawowe zadania i może pomóc Ci utrzymać porządek w mieszkaniu bez konieczności wstawania z kanapy. Jeżeli nie chcesz dużo wydać, ale masz ochotę zrezygnować z użycia zwyczajnego odkurzacza – iLife A4S to sprzęt dla Ciebie.  

iLIFE V7S Plus – Wygoda i dokładność w jednym 

iLIFE V7S Plus - Wygoda i dokładność w jednym

Po krótkim namyśle przeprowadziliśmy także test odkurzacza iLife V7S Plus, który w ostatnim czasie jest jednym z chętniej wybieranych sprzętów w tym zakresie cenowym. Jest to również urządzenie stosunkowo tanie, więc nie posiada aż tak wielu funkcji i trybów. Dlaczego więc iLife V7S Plus ma opinie naprawdę interesującego urządzenia? Bardzo istotne jest to, że posiada on możliwość jednoczesnego mycia podłóg. Dzięki specjalnie wbudowanemu pojemnikowi pozwala na skuteczne wyczyszczenie i wymycie podłogi z zarazków, roztoczy i bakterii – za jednym razem. Jest w stanie pracować nawet przez dwie godziny bez żadnej przerwy. 

Podsumowanie – Co wybrać? 

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci podjąć decyzje dotyczącą tego, jaki robot sprzątający pasuje do Ciebie najlepiej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy chce wydawać tak duże pieniądze na zakup urządzenia, którego nie jesteśmy do końca pewni. Jeżeli jednak w rodzinie lub wśród bliskich znajomych masz kogoś, kto posiada już robot automatyczny – na pewno wiesz, że ten sprzęt naprawdę się przydaje. 

Nie mamy pojęcia jak wielki komfort daje nam posiadanie urządzenia, które wykona chociaż ten jeden obowiązek domowy za nas. Dzięki jego użyciu nie musisz już martwić się o to, że twoje dziecko bawi się na podłodze pokrytej kurzem. W czasie, gdy będziesz odbierać je z przedszkola – odkurzacz automatyczny dokładnie zaplanuje i wyczyści każdy fragment podłogi w danym pokoju. Nie musisz od razu kupować najdroższego urządzenia, ale pamiętaj również, że jest to inwestycja na lata – a dostępne tryby na pewno Ci się przydadzą. 


Porady

Powiązane artykuły