„Dni Gołdapi 2019” były bezpieczne

Policjanci z miejscowej komendy podsumowali stan bezpieczeństwa podczas koncertowych „Dni Gołdapi 2019”. Dwa dni imprezy odbyły się bez zakłóceń. Mieszkańcy, turyści i przyjezdni goście mogli czuć się bezpiecznie.

Funkcjonariusze interweniowali w nielicznych przypadkach zakłócenia ładu i porządku. Obyło się bez poważnych zdarzeń kryminalnych i utrudnień na drogach.

W piątek i sobotę (12,13.07.) kilkudziesięciu policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów oraz gości podczas trwania imprezy „Dni Gołdapi 2019”.

Gołdapscy funkcjonariusze podczas tegorocznej imprezy i po jej zakończeniu na terenie miasta odnotowali bardzo nieliczne przypadki zakłócenia ładu i spokoju publicznego. Podczas dwóch dni koncertów i imprez towarzyszących było bezpiecznie. Funkcjonariusze podejmowali 29 interwencji, w tym 4 domowe. Głownie przyczynami działań mundurowych było zakłócanie porządku publicznego, nieobyczajne wybryki jak również spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Ponadto uczestnicy imprezy mogli skorzystać z pomocy specjalnie powołanego stałego policyjnego punktu, gdzie można było zapytać o drogę, program imprezy czy też organizację ruchu. Tak samo, jak bezpieczny przebieg imprezy, ważna była kwestia związana z dojazdem i wyjazdem z targowiska miejskiego w Gołdapi. Dzięki policjantom drogówki ruch odbywał się płynnie.

Niestety, nie obyło się bez kierujących pod wpływem alkoholu. W piątek około godz. 12.50 w Baniach Mazurskich w ręce policjantów„wpadł” 62-letni rowerzysta. Mężczyzna z tej gminy miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły