Białoruskie papierosy nie trafią na polski rynek

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zabezpieczyli białoruskie papierosy z przemytu o szacunkowej wartości prawie 50 tys. zł. Nielegalny towar przewoził obywatel Litwy, zatrzymany do kontroli drogowej w powiecie suwalskim.

23 lipca patrol Straży Granicznej zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się kierowcę osobowej mazdy. 52-letni mężczyzna na widok funkcjonariuszy Straży Granicznej zjechał z głównej drogi, gdzie został zatrzymany. W bagażniku pojazdu ujawniono nielegalne papierosy. Jak się okazało w aucie były również specjalnie skonstruowane skrytki, a w nich pochowane wyroby akcyzowe.

Łącznie funkcjonariusze Straży Granicznej zdeponowali 69 800 sztuk papierosów z przemytu o szacunkowej wartości blisko 50 tys. zł. Samochód został zabezpieczony, a kierowca poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Białoruskie papierosy nie trafią na polski rynek

  1. mrówki

    a zobaczyc na czyjej zmianie przejechał, są kamery na przejsciu, wiadomo kto puszcza litwinów, mają tylko normę, jak widać, z taką ilością na pewniaka jechał, nas karają za cztery paczki, a tu co ? zonk, układ puścił a wopki trafili ? co nie zagrało ? popytać pana i cała prawda wyjdzie

  2. Brawo

    Nie ma czym się chwalić, w parku na każdym kroku można kupić przez cały dzień fjaki z rosji. I to od wielu lat – ile kartonów dziennie jest tam sprzedawanych? myślę że kilkadziesiąt. Straż Graniczna i Urząd Celny nic z tym nie robi o Policji nie wspomnę. W Gołdapi można po prostu handlować w parku ruską fajką, jest na to przyzwolenie.