Zegarki elektroniczne – zestawienie modeli najmodniejszych w 2019

Na początku lat 2000 były hitem. Dziś wracają do łask wraz z modą tamtych czasów. O czym mowa? O zegarkach elektronicznych (których nie należy mylić z zaawansowanymi technologicznie smartwatchami).

Mają cyfrowy wyświetlacz i poza informacjami o godzinie, wskazują jeszcze kilka innych danych. Zazwyczaj datę, kilka stref czasowych. Czasem mają stopery i timery, możliwość ustawienia alarmu (lub kilku), połączenie z GPS i synchronizację z zegarem atomowym. Od smartwatchy odróżnia je brak możliwości połączenia z internetem, smartfonem czy ulubionymi aplikacjami.

Chcemy dziś przedstawić kilka modeli zegarków tego typu, a przede wszystkim skupić się na tym, które z nich są najmodniejsze w roku 2019.

Nowoczesne zegarki elektroniczne – jakie wybrać?

Jeżeli chodzi o elektroniczne zegarki o nowoczesnym, niemal futurystycznym dizajnie, prym wiodą takie marki jak Casio, Suunto, Swatch, czy… GUESS. Ich modele są zazwyczaj wykonane z trwałych tworzyw sztucznych, których skład pozwala na utrzymanie pasków do zegarków i kopert w szalonych kolorach. Mechanizmy są różne i zależą od marki.

Za pierwszy przykład niech posłuży zegarek damski Casio BA-110RG-4AER utrzymany w słodkim kolorze Baby Pink. W połączeniu z rozbudowanym projektem o mocno technicznej architekturze, kolor ten daje zaskakujący efekt. Właściwie łagodzi surową linię zegarka i sprawia, że pasuje także do sukienek czy lekkich, dziewczęcych stylizacji.

W opozycji do niego stoi model damski QQ M153-004, któremu nadano kolor ognistej czerwieni. Pasuje dzięki temu do marynarskich stylizacji w casualowym stylu i czerwonych sneakersów.

Elektroniczne zegarki… w klasycznym stylu. Czy to możliwe?

Mogłoby się wydawać, że elektroniczny wyświetlacz nie może iść w parze z klasycznym projektem bransolety/paska i koperty. Mit ten obalają jednak inne projektu marki projektującej zegarki Casio. Zwracamy tu uwagę zwłaszcza na linię retro.

Weźmy więc chociażby zegarek Męski Casio Sport A159WGEA-1E z A159WGEA-1EF, który ma złotą bransoletę z ogniw gąsienicowych, za to czarno-szary cyfrowy wyświetlacz. Albo damski damski Casio LA670WEMY-9EF – całkowicie złoty, mający nawet jasnobeżowy wyświetlacz zamiast klasycznej cyfrowej szarości! Czy bliski mu dizajnem, za to inny, jeśli chodzi o wersję kolorystyczną zegarek damski Casio LA690WEMB-1BEF, który ma czarną bransoletkę ze złotymi akcentami. Na koniec damski czasomierz Guess W1031L1, który ma gładki biały pasek i kopertę z elementami srebra, ozdobioną dodatkowo brokatową powłoką.

Podsumowanie

Przedstawiliśmy kilka najciekawszych naszym zdaniem modeli z kategorii zegarki elektroniczne. Wszystkie pochodzą z kolekcji wpisujących się w trendy na rok 2019. Każdy model można kupić w internetowym sklepie zegarmistrzowskim Luxtime. Fani modnych gadżetów znajdą tam także wiele innych propozycji i dużą dawkę wartościowej wiedzy w postaci bloga.


Aktualności

Powiązane artykuły