Tym razem Dzień Dziecka w strażackim stylu – w Dunajku!

Dzisiejsze – najważniejsze dla wszystkich dzieci – święto okazało się wspólnym świętem dzieci, dorosłych, rodzin i naszych kochanych strażaków.

W organizację imprezy włączyły się jednostki Straży Pożarnej, OSP Dunajek we współpracy z OSP Grabowo, którzy zaprosili wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Oprawą muzyczną zajął się nasz nieoceniony i na stałe zaprzyjaźniony pan Krzysztof Pruszyński. Na szczęście pogoda, na początku kapryśna, na koniec pozwoliła nawet na ulubione – długie i owocne w skutki – lanie wody! Dzięki za prysznic!!!

Na początku dzieciaki mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, w parach i drużynowo, klasami i wraz z rodzinami. Część konkurencji przygotowały współpracujące z OSP, pani Agnieszka Pruszyńska oraz Małgorzata Pawelska. Następnie całymi rodzinami próbowaliśmy swoich sił w konkurencjach typowych dla zawodów strażackich. Był bieg z przeszkodami i zespołowe pompowanie wody co celu na czas. Każdy mógł tu sprawdzić swoje możliwości – i faktycznie chętnych nie brakowało. Po wspólnej zabawie i zabawie na świeżym powietrzu dopisywały apetyty, więc chętnie udaliśmy się na kiełbaski z grilla przygotowane przez nasze panie kucharki. Mniam! Przez cały czas wspólnej zabawy najmłodsi mogli skorzystać z malowania twarzy, nad którym czuwała pani Ania Buczyńska. Tradycyjnie imprezę zakończyły lody dla wszystkich, o których zawsze pamięta pani Dyrektor Irena Łobacz. Dziękujemy smacznie!

Największe emocje i najgłośniejsze reakcje jak zwykle wywołał strażacki pokaz sił bojowych zakończony mokrym akcentem. A uśmiechy na twarzach potwierdziły, że umiemy się wspaniale bawić!

Jeszcze raz zatem serdecznie dziękujemy strażakom z Dunajka i Grabowa, w szczególności naczelnikowi OSP Dunajek panu Krzysztofowi Sztanderze za doskonale zorganizowaną zabawę i wspólne trenowanie umiejętności strażackich. I jednocześnie dołączamy się do zaproszenia, aby wspólnie kibicować naszym drużynom strażackim na zawodach w Gołdapi, które odbędą się dnia 16 czerwca na stadionie. Trzymajmy kciuki za naszych młodych i starszych strażaków!

Brygida Mościńska


Aktualności

Powiązane artykuły