Turniej w Gusiewie z udziałem gołdapian

W środę w kompleksie sportowo rekreacyjnym w Gusiewie (obwód kaliningradzki FR) odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Niepodległości.

Organizatorzy serdecznie przywitali wszystkich uczestników zawodów. W turnieju wystąpiło 25 zawodników i siedem zawodniczek.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach open mężczyzn i open kobiet. Miasto Gołdap reprezentowali Marek Różycki i Grzegorz Wesołowski.

Zawodników podzielono na dwie grupy, pierwsze czwórki awansowały do ścisłego finału. Z pierwszej grupy z kompletem punktów awansował Grzegorz Wesołowski, z pozycji dwa Andrei Ładodski, z drugiej grupy Dimitrii Boroziniec, Marek Różycki z pozycji numer dwa.

W ścisłym finale, po zaciętym i wyrównanym pojedynku, Grzegorz Wesołowski zakończył turniej bez porażki i uplasował się ma pierwszym miejscu. Z jedną porażką – Dimitrii Boroziniec oraz Marek Różycki.

Po podliczeniu bilansu różnicy setów na drugim miejscu miejscu uplasował się, Dimitrii Boroziniec z Gusiewa, Marek Różycki rywalizację zakończył na miejscu trzecim, Andrei Łagodski Oziersk z trzema porażkami na czwartym miejscu.

Pierwsza trójka turnieju w sezonie 2017- 2018 rywalizuje w Północnej Lidze Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja.

Po zakończonym turnieju wręczano zawodnikom oraz organizatorom turnieju upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe z Gołdapi oraz Gminę Gołdap.

Pierwsza trójka turniej została uhonorowana przez organizatorów wyjątkowymi medalami wyłożonymi bursztynem.