Trudno przecenić aspekt promocyjny gołdapskiego etapu tego rajdu

Ponad dwadzieścia niewielkich samolotów wylądowało w sobotnie przedpołudnie na prywatnym lotnisku w Zawiszynie. Byli to uczestnicy XI Lotniczego Rajdu po… Warmii i Mazurach. Gospodarzem i współorganizatorem był Andrzej Kowalewski, posiadający również uprawnienia pilota tego typu samolotów. W planie pobytu była wycieczka do Gołdapi oraz przeloty nad gminami – Dubeninki i Gołdap.

Zlot miał jednocześnie charakter charytatywny, bowiem w przelotach uczestniczyły te osoby, które wzięły udział w licytacji na rzecz chorej Michalinki.

Była też część oficjalna, podczas której koordynator rajdu Stanisław Tołwiński wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie (jednocześnie współorganizatorom), m.in. Annie Falińskiej – przewodniczącej Rady Powiatu Gołdapskiego, wójtowi Dubeninek – Ryszardowi Zielińskiemu, Markowi Mirosowi, Andrzejowi Kowalewskiemu i Mirosławowi Słapikowi.

Należy podkreślić promocyjny aspekt tego przedsięwzięcia, tym bardziej, że piloci pochodzą z różnych stron Polski. Gośćmi imprezy była ekipa jednego z najpopularniejszych telewizyjnych kanałów informacyjnych.

Głównymi organizatorami gołdapskiego etapu rajdu byli: Stanisław Tołwiński – prezes Aeroklubu Krainy Jezior, Andrzej Kowalewski, Starostwo Gołdapskie i Gmina Dubeninki.

Szczególnie serdecznie dziękujemy pilotom za przylot i uczestnictwo w gołdapskim etapie XI Lotniczego Rajdu po… Warmii i Mazurach.


Aktualności

Powiązane artykuły