Siatkarze z „Trójki” zdobyli złoto i awansowali na Finał Polski

W niedzielę, 19 maja w hali Zespołu Szkół w Barczewie do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Mini-siatkówce Ogólnopolskiego cyklu Kinder + Sport 2019 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategorii „2”, „3” i „4” (dziewięć zespołów).

W ekskluzywnym gronie znalazły się trzy ekipy SP 3 UKS „Trójki” Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z pięciu eliminacji. W formule rozgrywek Kinder + Sport mecze trwają do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Drużyny podzielono na dwie grupy według miejsc rankingowych, w których grano systemem każdy z każdym. Zespół „Czwórek” grający pod batutą Łukasza Tarasiewicza w składzie: Mieszko Makarski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Olaf Rykaczewski i Aleksander Nyga w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się bardzo dobrze. W grupie A odniósł trzy zwycięstwa pokonując: 2:0 (15:11, 15:10) – Kurianvolley Olsztyn 2, 2:0 (15:13, 15:8) – IKS Atak Elbląg i 2:0 (15:12, 15:11) – UKS Tempo Olsztyn 1.

Najważniejszy mecz, czyli półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którym pokonali MOSiR Giżycko w dwóch setach do 12 i 5 i z przytupem przypieczętowali swój awans na finał krajowy do Zabrza. W niedzielnym finale spotkali się z drużyną IKS Atak Elbląg, która po porażce grupowej wyciągnęła wnioski i lepiej rozpoczęła mecz o złoto. Pierwszą partię wygrali elbląscy siatkarze 15:12. Natomiast kolejne dwa sety zdominowali zawodnicy gołdapskiej „trójki”, wygrywając odpowiednio 15:11 i 8:2. Złote medale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. W wojewódzkim finale nie powiodło się zespołowi „trójek” w składzie: Szymon Wysocki, Piotr Zadroga i Maciej Świętoń oraz zespołowi „dwójek” (Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki) którzy po morderczej walce wygrali tylko po jednym spotkaniu i ostatecznie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii.

Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały trofea sportowe, nagrody rzeczowe i dyplomy. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Zabrzu w dniach 23-26 czerwca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Zabrzu młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w siedmiu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty. Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest 298 – krotny reprezentant kraju Sebastian Świderski. Organizatorem turnieju finałowego był Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

KLASYFIKACJA „CZWÓREK”:

1. SP 3 UKS „Trójka” Gołdap

2. IKS Atak Elbląg

3. Kurianvolley Olsztyn 1

4. MOSiR Giżycko

5-6. UKS Tempo – 25 Olsztyn 1

5-6. UKS Tempo – 25 Olsztyn 2

7-8. Kurianvolley Olsztyn 2

7-8. MUKS Omega Mrągowo 1

9. ZSS Green Volley Ełk 1

Powiązane artykuły