Postanowili w sposób aktywny spędzić czas na biwaku

W dniach od 6 do 8 czerwca klasa Vb ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wraz z wychowawczynią postanowili w sposób aktywny spędzić czas na biwaku zorganizowanym w „Słonecznym Zakątku OSiR w Gołdapi, który poprzedził rajd rowerowy.

Nie był to typowy biwak do miejsca biwakowania wyruszyliśmy ścieżką rowerową. Natomiast na miejscu dzieci zwiedziły kompleks wypoczynkowy w okolicy Tężni.

Poznali historię wojenną związaną z ukrytą w lesie Kumiecie byłą kwaterą Luftwaffe. Zwiedzili bunkry oraz miejsca byłej wsi Kumiecie. Następnego dnia wyruszyliśmy do miejscowości Galwiecie na ścieżkę „Rechot”. Piątoklasiści zapoznali się z gatunkami płazów oraz wodnych żyjątek w jeziorze Ostrówek. Popołudnia i wieczory spędzaliśmy na grach i zabawach w gościnnym ośrodku przy wieczornym ognisku z kiełbaskami.

Dzięki temu wyjazdowi dzieci spędziły integracyjne czas , poznając uroki najbliższej okolicy oraz związane z tym miejscem atrakcje, jak również historię naszego powiatu. Dziękujemy bardzo za udostępnienie obiektów Panu dyrektorowi gołdapskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariuszowi Kowalczukowi oraz pracownikom ośrodka.

Powiązane artykuły