Nagrody dla „Gniazda”

W piątek 14 czerwca w Koszalińskim Pałacu Młodzieży miało miejsce posumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda, Koszalin 2019. Na konkurs swoje prace przysłało 620 autorów w ilości 3571 zdjęć. Miło jest nam poinformować że nagrody w konkursie otrzymali również uczestnicy zajęć w pracowni fotografii „Gniazdo” gołdapskiego Domu Kultury.

W kategorii do 16 roku życia 3. miejsce jury konkursu przyznało

Remigiuszowi Golubkowi za pracę pt. „Samotność”. Praca została wykonana w technice tradycyjnej, czarno-białej fotografii negatywowo-pozytywowej

z wykorzystaniem skanera w końcowym etapie fotoedycji.

W kategorii do 21 roku życia jury konkursu przyznało Mateuszowi Świtajowi, tegorocznemu maturzyście wyróżnienie za cykl prac pt. „W młynie”.

Mateusz otrzymał również nagrodę sponsorowaną przez Bank Ochrony Środowiska S.A. za cykl fotografii pt. „W środku”.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano również fotografię Julii Ojrzyńskiej pt. „Spojrzenie”, Mateusza Świtaja pt. „Włosy”, Remigiusza Golubka pt. „Jesiennie” i Małgorzaty Kudosz pt. „Czasami myślę o dzieciach w Syrii”.

Podczas gali wręczania nagród naszą gołdapską pracownię reprezentowała pani Ilona Łukjaniuk, której bardzo dziękujemy.

Osobne podziękowania należą się Wiktorii Zawistowskiej, tancerce teatru ognia „Flash Zone”, za cierpliwe pozowanie do naszych zdjęć.

JJJ, fot. Ilona Łukjaniuk i organizator

Powiązane artykuły