Edukacyjne spotkania

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, Górowie Iławeckim, Baniach Mazurskich oraz Gołdapi spotkali się z dziećmi i młodzieżą z Warmii i Mazur. Bezpieczeństwo podczas wakacji, handel ludźmi, czy wybór przyszłego zawodu,  to tylko niektóre z poruszanych tematów.

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali 20 osobowej grupie młodzieży, jak dokonują odprawy granicznej podróżnych. Zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Omówiono niebezpieczny proceder, jakim jest handel ludźmi. Funkcjonariusz Straży Granicznej odwiedził jedną ze szkół ponadgimnazjalnych w Bartoszycach. 52 osoby również poznały niebezpieczne zjawisko handlu ludźmi, które może dotyczyć każdego z nas, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Tego dnia spotkania edukacyjne prowadzili również funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich oraz Górowie Iławeckim.  Poprzez zabawę uczyli bezpiecznego zachowania w sytuacjach, które mogą na co dzień zdarzyć się każdemu.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi, 20 młodych ludzi zobaczyło jak wygląda służba w Straży Granicznej. Omówiono poszczególne etapy procedury kwalifikacyjnej. Osobom zainteresowanym służbą w formacji, wręczono materiały informacyjne dotyczące naboru.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Edukacyjne spotkania

 1. pijaki

  jeżeli mówimy o bezpieczeństwie to pytam się KIEDY wreszcie policja straż miejska radni z powiatu i gminy załatwią problem z PIJAKAMI w centrum miasta?!?!?!?!?!?!?!?!?!? jak długo będziemy udawać że problemu niema. Te zachlane gęby w centrum miasta Pijące lub Śpiące na ławkach. Każdy się o nich potyka w centru każdy ich widzi tylko oczywiście nie wszyscy wymienieni na początku. WSTYD dla nas mieszkańców jak mijamy gości przyjezdnych wyśmiewających się z gołdapian

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zorientowany

   Podaj może sposób – zgodny z polskim prawem , jak ten problem można rozwiązać w Gołdapi , Suwałkach , Krakowie , Warszawie itd.
   Jeżeli chcesz wiedzieć ,czy jest z tym problemem jest coś robione to możesz np. zwrócić się do sądu w Olecku z pytaniem ( w ramach udzielenia informacji publicznej) czy gołdapskie służby coś robią z tymi wykroczeniami o których piszesz.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Abstynent

   Nie tylko Gołdap ma problem z pijakami, inne większe miasta też. To problem Polski. Za obecnego rządu zwiększyło się spożycie alkoholu i skróciła długość życia. Znajdą się jednak tacy, co stwierdzą, że jeszcze nigdy się tak dobrze nie żyło.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Anonim

  Że jeszcze nigdy się tak dobrze nie żyło mówią właśnie ci, którzy wysiadują w parku popijając to i owo. A kto im na to dał?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Feluś D.

  Że jeszcze nigdy tak się dobrze nie żyłóo mówią właśnie ci, którzy przesiadują w parku popijając to i owo. A kto im na to zapewnia środki?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Siemano

   Środki zapewnia co miesiąc dzisiejszy rząd. A jak będzie się obok nich kręcił kot to go przytulą i 500 także na kota dostaną.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...