Dzień Dziecka i rajd rodzinny z gołdapskimi policjantami

Gołdapscy policjanci uczestniczyli w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Mundurowych nie zabrakło również podczas obchodów dnia dziecka zorganizowanych przez sołectwo Zatyki.

Policjanci jak zawsze promowali bezpieczeństwo, a tym razem w ramach ministerialnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” główny nacisk położyli na profilaktykę nad akwenami.

Mundurowi w ramach działań profilaktycznych od dawna współpracują z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. W tym, celu organizowane są wspólne akcje popularyzujące zasady bezpieczeństwa, zarówno w placówkach oświatowych, jak i w trakcie różnego rodzaju imprez odbywających się na terenie powiatu. Na festynie policjanci wraz z sanepidem promowali także kwestie bezpieczeństwa nad wodą. To bardzo ważna informacja przed zbliżającymi się wakacjami. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą propagowania właściwych postaw. Funkcjonariusze na spotkanie przywieźli upominki i zorganizowali konkurs. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące bezpieczeństwa, tego nad wodą, ale i z zakresu ruchu drogowego, mógł wybrać sobie upominek, a wśród nich były, opaski odblaskowe, kamizelki, smycze i wiele innych gadżetów.

W minioną sobotę policjanci uczestniczyli także w pikniku profilaktycznym „Sport to zdrowie” zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w sołectwie Zatyki. Pogoda rozpieszczała dzieci. Na samym początku najmłodsi rozmawiali z policjantkami na temat bezpiecznych postaw i zachowań nie tylko w ruchu drogowym, ale także w związku zagrożeniami podczas wakacji. Dzieci również bardzo chętnie odpowiadały na pytania… należy zaznaczyć, że żadne z pytań nie sprawiło maluchom problemu. Co bardzo cieszy, wspólnie z dziećmi w edukacji o bezpieczeństwie uczestniczyli rodzice, aktywnie włączając się w promowanie pozytywnych i bezpiecznych zachowań.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły