Dlaczego warto odwiedzić hotel dla dorosłych?

Urlop kojarzy się z czymś przyjemnym jak oderwanie się od codzienności, niechcianego gwaru i obowiązków. Zdarza się jednak, że, jadąc na wakacje, wcale nie odpoczywamy. Jest głośno, wszędzie biegają i płaczą dzieci, czy można tego uniknąć? Na pewno tego typu kłopotów nie będzie w hotelach dla dorosłych.

Zazwyczaj podczas poszukiwania miejsca na urlop, widzimy zachęcające zdjęcia uśmiechniętych dzieci i zapowiedzi wielu atrakcji dla najmłodszych. Jeśli hotel lub ośrodek wypoczynkowy reklamuje się w ten sposób, można mieć pewność, że będzie w nim dużo rodzin z dziećmi.

Kto odwiedza hotele dla dorosłych?

Wbrew pozorom grup zainteresowanych ofertą hoteli dla dorosłych jest całkiem sporo. Jedną z nich stanowią single i bezdzietne pary. Kiedy na urlop wyjeżdżają ci, którzy dzieci nie posiadają, wcale nie mają ochoty „wypoczywać” wśród płaczu kilkulatków. Taka forma wypoczynku przemówi też do rodziców, którzy kochają swoje dzieci, ale czują, że trzeba od nich czasem odpocząć i pobyć samemu. Patrząc z tej perspektywy bardzo łatwo dostrzec, jakie są przyczyny tego, że hotele dla dorosłych przechodzą co roku większe oblężenie.

Popularne na świecie, dotarły również do Polski!

Z myślą o tych, którzy chcą odpoczywać bez dzieci, od lat na świecie przybywa hoteli dla dorosłych. Wstęp do nich mają tylko osoby pełnoletnie, a wszystkie rozrywki są przygotowane dla dorosłych gości. Często są to takie atrakcje jak SPA, kasyno, klub nocny. W Polsce, gdzie wciąż panuje przywiązanie do tradycji, jeszcze jakiś czas temu, propozycje tego typu wzbudzały wiele kontrowersji. Ale trendy dotarły także do nas i coraz więcej osób poszukuje hoteli dla dorosłych. Aby na własnej skórze sprawdzić, jak wygląda odpoczynek w hotelu bez dzieci, nie trzeba już jechać zagranicę. Obiekty dla dorosłych powstają one także w Polsce. Hotele te są dobre nie tylko na długi urlop. Dzięki temu, że często znajdują się blisko domu, na przykład w większych ośrodkach miejskich, można w nich wypocząć również w weekend.

Hotel tematyczny i hotel dla dorosłych w jednym obiekcie

Tuż obok hoteli dla dorosłych, cenione są hotele tematyczne, w których cały wystrój jest tak zaprojektowany, by nawiązywał do konkretnego motywu. Klasycznym przykładem jednym z wielu jest Disneyland. Hotel może nawiązywać do sawanny, motoryzacji, tropików czy kosmosu.

Wahając się przy wyborze – hotel dla dorosłych, czy hotel tematyczny, można wziąć pod uwagę obiekt, w którym oba te podejścia są połączone. W Polsce jest tak na przykład w hotelu Quadrille. To hotel tematyczny, w którym wszystko nawiązuje do „Alicji w Krainie Czarów”, począwszy od holu z imponującą szachownicą, przez pokoje, po restaurację Biały Królik. Poza tym obiekt przujmuje osoby powyżej 16 lat, więc jednocześnie jest to hotel dla dorosłych. Decydując się na pobyt tutaj, można przeżyć niezapomnianą przygodę, oddać się niezmąconemu relaksowi, którego nikt nie będzie zakłócać. Dodatkowym atutem jest lokalizacja. Hotel Quadrille powstał na pięknym parkowym terenie w pałacu z XVIII wieku. Nic dziwnego, że panuje w nim tak wyjątkowa atmosfera!


Porady

Powiązane artykuły