Czas wakacji nie jest czasem wolnym od dbania o własne zdrowie

Rozpoczęły się wakacje! Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi przy współpracy z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej z Gołdapi przeprowadzili zajęcia edukacyjne z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach, koloniach i obozach letnich w powiecie gołdapskim.

Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zwrócił uwagę, że czas wakacji nie jest czasem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę osobistą. Szczególną uwagę zwrócił na profilaktykę chorób odkleszczowych i sposób usuwania kleszcza z ciała człowieka. Przekazał informacje na temat dbania przez uczestników wypoczynku o higienę rąk i na temat zatruć pokarmowych. Dodatkowo omówiono tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas upałów, a także poruszono temat rośliny – barszczu Sosnowskiego, którą można spotkać na naszym terenie.

Policjantka przypomniała o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznym poruszaniu się po drodze i o tym, jak należy zachować się w kontaktach z osobami obcymi oraz w sytuacji gdy dziecko gdzieś się zagubi.

Funkcjonariusz Straży Pożarnej przypomniał zasady zachowania się podczas burzy i jak prawidłowo oraz kiedy korzystać z numerów alarmowych.


Aktualności

Powiązane artykuły