Uczestniczyli w turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Ełk

Akademia Piłkarska Rominty Gołdap w niedzielę 12 maja uczestniczyła w turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Ełk. Rywalizacja turniejowa toczyła się w dwóch rocznikach U-7 oraz U-9. Do meczów przystąpiły 24 zespoły czyli około 240 zawodników.

Każdy rocznik został podzielony na dwie 6-zespołowe grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Jeden mecz trwał 15 minut i wszystkie zespoły miały do rozegrania po 5 meczy.

Na boisku jednocześnie mogło się znajdować 4 zawodników w polu plus bramkarz. Gołdapianie po losowaniu zostali przypisani do grupy B, w której rywalizowali z zespołami z Białegostoku, Giżycka oraz Ełku.

Jak to bywa w tych kategoriach wiekowych wszystkie mecze były bardzo zacięte z dużą ilością strzelanych bramek, a emocje towarzyszące młodym piłkarzom udzielały się także kibicującym im rodzicom.

Należy podkreślić, że cały turniej przebiegał w duchu zasad fair-play, zarówno na boisku w trakcie gry jak i wśród kibicujących rodziców.

Nasi młodzi piłkarze po wygraniu trzech spotkań zajęli w swojej grupie 3 miejsce i osiągnęli następujące wyniki:

  1. Rominta Gołdap – Rona 03 Ełk 7:1;
  2.  Rominta Gołdap – Talenty Ełk 0:5;
  3. Rominta Gołdap – Mamry Giżycko 6:3;
  4. Rominta Gołdap – Champions Białystok 2:4;
  5. Rominta Gołdap – AMP Białystok 3:1.

Akademię Piłkarką Rominty w tym turnieju reprezentowali: Ksawery Ostrowski, Jakub Skołysz, Iwo Różański, Jakub Dyczewski, Nikodem Kozłowski, Maciej Dembowski, Igor Ostrowski, Krzysztof Osiński, Oskar Tomaszuk, Julian Mackiewicz, Łukasz Małyszko i Jan Urbanowicz.

Powiązane artykuły