Powiązane artykuły

43 komentarzy do “Transmisja z sesji Rady Miejskiej

 1. Bogna

  W piątej minucie burmistrz mówi: „wspólnie z panią skarbnik… ,z Jackem Morzym, z dyrektorem OSiR-u Mariuszem Kowalczukiem…”. I to jest okazja by znów pokazać jak burmistrz kolejny raz traktuje swego zastępcę, wiceburmistrza Jacka Morzego, człowieka dużo od niego starszego i, który piastuje równie ważne stanowisko.

   
  1. Pele

   Zamiast mówić „z dyrektorem OSiRu” powinien mówić „z królem festynów” lub po prostu „z Mańkiem” bo kierowana przez niego instytucja nie ma już nic wspólnego ze sportem. Czy ktoś słyszał o takich wydarzeniach jak liga biegów przełajowych, liga mtb, liga narciarska? Nie, bo król festynów nie ma pojęcia po co to i dla kogo. Przecież i tak 10 wpłynie wypłata. A sportowcy? Tylko przeszkadzają.

    
  2. Maciek Kordjak

   Tutaj zostawię do poczytania:
   https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/wulgaryzmy-podczas-sesji-jak-walczyc-ze-schamieniem-w-samorzadach,125238.html?fbclid=IwAR2ENff24duxmWBJuk4dBG6giQbETwnROyImvGP8rE5YTwRooOgjq-SIEDg

    
   1. O

    Macieju Kordiaku,
    czy mógłbyś ustosunkować się do wystąpienia burmistrza podczas uroczystości 3 maja? W szczególności do fragmentów dotyczących wieszania zdrajców obecnych podczas uroczystości na placu i współczesnej lokalnej targowicy. Tak, słyszeli to wszyscy obecni.
    Twoja opinia pokaże, czy rzeczywiście chcesz walczyć z chamstwem, czy tylko zwalczać jednego człowieka.
    Z góry dziękuję.

     
    1. Anka

     Pan Maciej stara się być obiektywny:-) I na pewno wspomni kiedyś o innej drodze, do pałacu w Galwieciach, czyli w jego rejonie. Sprawę próbowano zamieść pod dywan, ale i tak wkrótce ujrzy światło dzienne. Warto było być na posiedzeniu Komisji Skarg i Wniosków i posłuchać tłumaczenia w tej sprawie jednego z urzędników:-) Mały odcinek, duży problem:-)

      
    2. ktoś

     Zwalczać tylko AC, (poprzedni pracodawca żony a obecny Tomasz L już jest cacy bo zatrudnił żonę), Taki jest sołtys.Taka lokalna polityka.

      
   2. Ola

    A pan Kordyjak już wyjaśnił swoim mieszkańcom swojeintensywne publiczne działania prowadzące do tego, że może nie być żadnej naprawy drogi 651?

     
    1. Anonim

     Nic nie zakryje zachowania pana wicestarosty to była miłość.Jak pokazywać się teraz w towarzystwie.Może trzeba pokazać ile burmistrz pomaga.Dalej jestem zdania emeryci na emeryturę.A ostatnia sesja pokazała klasę.I tam pokazano co rzadzi.Kto raz zdradzi zrobi to kolejny.Przykro patrzeć.Jak ludzi teraz łatwo-szkoda pisać.

      
 2. Piotrek

  Hahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Luto pouczający w sferze kultury języka samorządowców. Boooooże, widzisz i nie grzmisz!!!!!! To dopiero trzeba mieć tupet. No tak, te „huby” to tylko wypadek przy pracy, chociaż powiedziane nie tylko raz. Wystarczy przypomnieć wszystkie sesje z ostatnich czterech lat. Ciekawe, czy ten gość ma doradcę od wizerunku, jeżeli tak, to jest on totalną porażką.

   
  1. Anonim

   Ma dwie z Urzędu.

    
 3. Przemek

  Czy ktoś może wie gdzie jest tablica zdemontowana z parku o której mówił burmistrz na sesji , jakie będą jej dalsze losy ? Jeżeli jeszcze jej nie zniszczono to może wystawić ją na licytację a pieniądze przeznaczyć na leczenie chorego dziecka. Nie wiem czy to dobry pomysł ale może ………??????

   
 4. Rafał

  Myślę, że licytowanie Tablicą poświęconą żołnierskiej krwi przelanej m.in. za to by to miasto było polskie nie jest właściwe. Tablica, skoro, dzisiejsze władze uznają, że nie ma dla niej miejsca w przestrzeni publicznej i historycznej, powinna znaleźć się w Muzeum lub na Cmentarzu we Wronkach. No, chyba, że władze każą rozkopać i zniszczyć także Cmentarz jako… obiekt promowania totalitaryzmu.

   
 5. Gromek

  O proszę. Odezwał się prawdziwy arbiter elegantiarum w zakresie stosunków międzyludzkich. On, nauczyciel, on szlachetny wizerunek prawidłowego zachowania, cudowne dziecko kindersztuby. Dorwał niefortunne i bardzo niewłaściwe zachowanie wicestarosty i używa sobie jako prawdziwy homerycki demiurg praworządności A już zapomniałeś burmistrzu swoje, mało dyskretne, obsceniczne publiczne gesty wobec innych ludzi? Już zapomniałeś jak publicznie traktujesz swojego zastępcę? Myślisz, że ludzie nie pamiętają Twoich wulgarnych wyrażeń w stosunku do nich? Arbiter elegantiarum. No no. On będzie pouczał.

   
  1. Nauczyciel jęz. polskiego

   przecie on ma doktorat…. ahahahaaa….

    
   1. Nigdy nie mówił, że ma doktorat, tylko w poprzedniej kampanii wyborczej sygnalizował, że robi…

     
    1. Dr Alban

     Oj, szanowna Redakcjo. Mówił, że robi doktorat, że jeszcze chwilka, że już niedługo i będzie. Minęły 4 lata i co? Nawijał ludziom makaron na uszy aby uwierzyli w jego inteligencję i pracowitość gdy fakty mówiły co innego. Koledzy z SG śmiali się z tego i odsłaniali całą prawdę o rzetelności i walorach intelektualnych Tomaszka. A ludzie sprawdzili ten jego bajer i przekonali się, że to bujda na resorach. Zapisał się na studia doktoranckie na ówczesnej Akademii Obrony Narodowej i tyle. Czyli to go mógł zrobić każdy człowiek po studiach byleby zapłacił czesne. Żadnego wszczęcia przewodu, żadnej publikacji, promotora. Nic
     Oto cała prawda.

      
     1. Anonim

      Można skończyć a obronic się później.Wielkie rzeczy.Jak wielu ludzi.Bo plotki przecież mówia że szkoła skończona.Może masz złego informatora.

       
     2. Ta Joasia

      To co piszesz, normalnie aż się nie chce wierzyć. Myślałam, że jest on bardzo dobrze wykształconym człowiekiem, przykładnym mężem i ojcem. Osobą otwartą, oczytaną, koncyliacyjną i inteligentną. Po prostu lokalnym autorytetem i gołdapskim ambasadorem w Polsce i w świecie. Myślałam, czytając jego materiał wyborczy, że burmistrz jest postacią wybitną i wizjonerską, świetnym ekonomistą i wyrazistym przykładem dla burmistrzów i starostów z innych miasta i powiatów. Byłam przekonana, że oddłużenie miasta i jego modernizacja gospodarcza i architektoniczna, wprowadzenie wysokich standardów moralnych i etycznych to uosobienie tego fantastycznego, otwartego człowieka. Czy doprawdy burmistrz Gołdapi jest takim „DZWONEM”?! Ach, i tu mam pytanie – to właściwie jakie wykształcenie ma tutejszy burmistrz i ewentualnie jaką ekskluzywną wyższa uczelnię i kierunek studiów ukończył? Jakoś tego w materiałach wyborczych nie doczytałam.

       
 6. Fiki

  Przy omawianiu sprawy zabiegów pielęgnacyjnych wobec dębu w gołdapskim parku pan Miruński musiał zabrać głos, bo przecież trzeba publicznie zaznaczyć i przypomnieć jaka była (jego zdaniem) jego rola w tej sprawie. A ważne jest tu uratowanie dębu a nie lansowanie się pana radnego.

   
 7. Ryszard

  Pytanie do Przewodniczącego Rady: czy wspomniane przez Pana planowane na drugą połowę maja spotkanie radnych z przedstawicielami Wojewódzkiego Zarządu Dróg w sprawie drogi 651 będzie spotkaniem otwartym? Czy tylko dla radnych?

   
  1. Ryszard

   Pan Przewodniczący wyraźnie nie zagląda na gołdapskie portale bo odpowiedzi na pytanie wyborcy nie ma. A może po prostu, Rada jest organem tak zamkniętym i ukrytym przed społeczeństwem, że nie można choćby przysłuchiwać się jej obradom, nie mówić o ewentualnym poproszeniu o głos w dyskusji.

    
 8. Wyborca

  Pytanie do Przewodniczącego Rady: czy radna Dzienis prawnie pełni mandat w samorządzie gminy. Panie Przewodniczący dlaczego Pan unika odpowiedzi, a być może odpowiedzialności związanej z wyjaśnieniem dość dwuznacznej prawnie sytuacji tej radnej. Proszę o jednoznaczne rozstrzygnięcie „spekulacji” związanych z tym problemem.

   
 9. Mecenas

  Moim zdaniem radna Dzienis nie jest już radną. Utraciła je z mocy prawa, gdyż jej mąż nadal jest prezesem PWiK Sp. z o.o.

  Art. 24f u.s.g.
  2. (…) małżonkowie radnych nie mogą być członkami władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ani pełnomocnikami spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby. Wybór lub powołanie tych osób na te funkcje są z mocy prawa nieważne.

  3. Jeżeli wybór lub powołanie, o których mowa w ust. 2, nastąpiły przed rozpoczęciem wykonywania mandatu radnego (…) osoby, o których mowa w ust. 2, są obowiązane zrzec się stanowiska lub funkcji w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania przez radnego (…).
  W razie niezrzeczenia się stanowiska lub funkcji osoba, o której mowa w ust. 2, traci je z mocy prawa po upływie terminu, o którym mowa w zdaniu pierwszym.

   
  1. Anonim

   No i Pani dyrektor i radny w powiecie też piwinien zrezygnować.Jego żona jest dyrektorem w placówce podległej Starostwu.A jak to będzie przecież ten Pan chyba jest w komisji rewizyjnej.

    
   1. Ż

    Zdaje się, że już nie jest członkiem tej Komisji .

     
  2. Macenas II

   Jeżeli te przepisy mają tu zastosowanie i są wiążące, to uchwały RM magą być NIEWAŻNE, lub podjęte z naruszeniem prawa. Przydałaby się opinia prawnika obsługującego RM.

    
 10. ktoś

  Obowiązkiem Burmistrza jest bycie na całej Sesji Rady i odpowiadanie na zapytania, interpelacje.Nie opuszcza się Sesji w połowie.A wystąpienie BURMISTRZA 3 MAJA NA PLACU ZWYCIĘSTWA to wstyd.Pan siał nienawiść.Zapomniał Pan,że to dzięki nam i naszym podatkom piastuje Pan ten urząd.

   
  1. Anonim

   I tak nic to nie zmieni że pan wicestarosta jest spalony.To był tekst.Wstyd,jak Wam nie wstyd piastować takie funkcje.I przez to traci Pani Starosta. Nie wiadomo kto rządzi.Pani Wioletto czas na panią.Zrobi Pani coś z tym?

    
  2. Anonim

   Tak jak pan wicestarosta.Emeryci na emeryturkę.

    
 11. Anonim

  Starosta o przepraszam wice to ma kulturę.Na miejscu Pani W.T to bym…..

   
  1. Anonim

   Wstyd na całą Polskę.Pani Starosto niech Pani zobaczy jakimi ludzmi się Pani otacza i proszę nie robić wstydu i coś zrobić.

    
 12. Anonim

  Ja tu widzę,że aby uciszyło sie o poczynaniach pana wicestarosty,piszą o burmistrzu.Chore to.I tak uważam,że to co zrobił pan wicestarosta to wstyd.Pytanie-To jak mówi się o ludziach za zamkniętymi drzwiami????Pani W.T.czy Pani nic z tym nie zrobi?Czekamy.

   
  1. Piotrek

   Nie zgodzę się z tym. Chociaż jasne, że Ciołek przegiął i to niewybaczalnie, ale nie mniej drastyczne jest to, że w tej sprawie w taki sposób zabrał głos właśnie Luto. Albo słabo widzisz, albo masz dobrze rozwinięty zespół wyparcia. Jeśli chodziłeś na sesje w ciągu ostatnich czterech lat to powinieneś wiedzieć o co chodzi. Albo wspomniany przez kogoś 3 Maja itd. Niemal wszystkim, którzy się z nim zetknęli znane są jego „umiejętności” zarządzania zasobami ludzkimi. Zauważyłeś, że od momentu transmisji posiedzeń, to już na sesjach nie ten gość co wcześniej. Chociaż mydlenie oczu i uszu mdłym tłumaczeniem o zlikwidowaniu tablicy okazało się powrotem do typowego stylu. Ale chyba najgorsze jest to, że po większości radnych i tak to opływa jak woda po kaczkach.

    
   1. Anonim

    Teraz burmistrz zły,a wicestarosta i starosta ok.Matko jakie zaklamanie.Inni słyszą i widzą jak jest.Co burmistrz zrobi to źle.Dla mnie to co zrobił wicestarosta to też porażka.Jak można powiedzieć tak o kobiecie.Wszystko jest złe.Może Starostwo źle robi.Jak tam wszyscy przeciw.Nie okłamujmy się.Jak tacy ludzie mogą piastować funkcje.Cała Polska się śmieje.

     
    1. Anonim

     Pani W.T nic pani nie zrobi?Czekamy

      
    2. Anonim

     Panie Burmistrzu ktoś pana chce sprowokować,robią to specjalnie.Niech Pan nie dyskutuje.A tak to lepiej niech nikt nic nie mówi bo jak ludzie powiedzą kto,gdzie i z kim to ktoś już straci całkowicie w oczach innych.

      
  2. Syn

   Tak, tu pisze się o burmistrzu bo tu materiał i sprawa dotyczy burmistrza. Pod materiałami dotyczącymi Starostwa pisze się m.in. o wicestaroście i jego nieparlamentarnym zachowaniu. Nic się nie ucisza, po prostu ludzie piszą o tym czego materiał dotyczy.

    
   1. Anonim

    O nie Synku wszędzie piszecie co chcecie…

     
    1. Syn

     No pewnie. Zawsze piszący pisze to co chce . To chyba normalne.

      
     1. Anonim

      TAK Synku w pisaniu każdy jest mądry.Gorzej by było pokazać twarz.

       
 13. Proszę w komentarzach podawać sprawdzone informacje – kolejny nie został przez to zamieszczony.

   
  1. Anonim

   Kochana Redakcjo a które informacje są sprawdzone?Jak to sprawdzacie?Bo z tego co widzę to tu jest wszystko i prawda i fałsz.

    
   1. To dotyczyło akurat nieprawdziwych informacji dotyczących wykształcenia pewnego samorządowca. Zatem naruszenie dóbr osobistych…