Papierosy z przemytu nie trafią na polski rynek

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Daf. Kierowca przewoził 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

W trakcie kontroli drogowej, na terenie powiatu węgorzewskiego, funkcjonariusze SG ujawnili w samochodzie ciężarowym papierosy różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że 43-kierowca pojazdu ciężarowego przewoził papierosy z przemytu o wartości 56 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi nielegalny towar zdeponowali i prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Mieszkaniec powiatu gołdapskiego odpowie za przewożenie papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Papierosy z przemytu nie trafią na polski rynek

  1. Swojak

    Tak jasne. „NA POLSKI RYNEK”. uswiadomcie sobie ze taki przemyt jedzie prosto do Niemiec, Holandii, Anglii czy Norwegii.Na Polski rynek wracają z tamtąd tylko pieniądze zasilające nasz kraj w postaci np podatku VAT w produktach na jakie wyda pieniądze owy przemytnik. BRAWO WY POGRANICZNICY