Nielegalnie przekroczyła granicę

Mandatem karnym zakończyła się wycieczka mieszkanki Suwałk na trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji. Kobieta mimo widocznych zakazów i oznaczeń granicy państwa oraz ostrzeżeń funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach, nielegalnie przekroczyła granicę.

Turystka była jedną z 250 osób, które 19 maja wybrały się w rejon znaku granicznego „Wisztyniec”. Patrol Straży Granicznej był na miejscu i informował zwiedzających o przepisach obowiązujących w strefie nadgranicznej. 52-latka nie zważając jednak na ostrzeżenia przekroczyła granicę wbrew przepisom. Kobieta została ukarana 50 zł mandatem karnym.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły