„Nic tak nie rozwija jak… podróżowanie”- Emile Zola

Każdy z nas wie doskonale, że podróże zarówno te małe, jak i duże kształcą… Pięciolatki “A” -„Żółwiki” oraz Pięciolatki „C” z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się 16 maja wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Ełku.

Mimo kapryśnej pogody miło spędziły czas podczas przejażdżki Ełcką Koleją Wąskotorową.

Przed wyjazdem każdy podróżny otrzymał bilet. Nie obyło się oczywiście bez kontroli konduktora. Dzieci mogły samodzielnie skasować swój bilet, co sprawiło im ogromną przyjemność. Dla większości z nich był to pierwszy przejazd pociągiem.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały “migający”za oknami świat. Ich uwagę przykuwały pola, zielone łąki, żółte łany rzepaku oraz zwierzęta, które coraz chętniej wychodzą na skraj lasu w poszukiwaniu pożywienia. Dzieci na każdym kroku znajdowały coś interesującego. Nic nie mogło umknąć ich uwadze. Nasz mazurski krajobraz zachwycił nas wszystkich. Na stacji Sypitki pracownicy kolei zorganizowali ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Była to również doskonałą okazja do zabaw na świeżym powietrzu.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Gołdapi .Dzięki tej niecodziennej wyprawie przedszkolaki przepełnione były pozytywnymi emocjami. Przygoda z koleją dostarczyła im wielu niezapomnianych chwil. Zapewne na długo pozostaną w naszej i ich pamięci.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły