Nauka i zabawa w GWARKU

Klasa IV a SP nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z wychowawczynią i panią wicedyrektor od 13 do 15 maja spędziła czas w Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK położonym niedaleko Giżycka.

Pierwszego dnia pobytu dzieci wzięły udział w symulacjach medycznych i wcielały się w role poszkodowanych. Dowiedziały się również, jak ratować życie w sytuacjach zagrożenia. Po kolacji czekały na nie kolejne atrakcyjne zajęcia – strategiczna gra negocjacyjna, w której uczniowie zamieniali się w dorosłych przedsiębiorców, rozwijali swoje firmy i dążyli do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Następnego dnia klasa podzielona na dwie grupy zmierzyła się z zadaniami przygotowanymi na terenie najbardziej znanego giżyckiego zabytku – Twierdzy Boyen. Po powrocie do ośrodka odbyły się warsztaty integracyjne ,,Ja i moja klasa”. Wieczorem uczniowie miło spędzili czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i biorąc udział w różnych zabawach prowadzonych przez animatorki.

W środę dzieci mogły skorzystać z jeszcze jednego bloku zajęć. Najodważniejsi zaleźli się w środku dmuchanych kul i przemieszczali się w nich po boisku.

Pomimo zmęczenia i niesprzyjającej pogody uczniowie wrócili do Gołdapi zadowoleni, pełni nowych wrażeń i niezapomnianych chwil.


Aktualności

Powiązane artykuły